Facebook

Wypowiedzi po meczu Dorala Nysy z Basketem

Doralowcy w sobotę cieszyli się z 13. zwycięstwa w lidze. Szkoleniowiec Nysy oraz Basketu zgodnie stwierdzili, iż o losach spotkania zadecydowało doświadczenie. Poniżej wypowiedzi trenerów Marcina Radomskiego oraz Przemysława Szurka.

Marcin Radomski, trener Dorala Nysy Kłodzko:
- Biorąc pod uwagę przerwę świąteczno-noworoczną, to nasza gra nie wyglądała źle. Po drugie rywalizowaliśmy z trzecią drużyną tej grupy. Zespół z Suchego Lasu pokazał dużo waleczności, szybkości oraz wytrwałości i postawił trudne warunki.
- W wielu momentach doświadczenie zadecydowało, że to my na koniec meczu cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Rywale są młodą drużyną i w wielu sytuacjach ryzykowali, a my, im dłużej mecz trwał, tym skuteczniej ich karciliśmy.

Przemysław Szurek, trener Basketu Suchy Las.
- Mieliśmy być agresywni, a agresywniejsi byli gospodarze. To powodowało, że ich łupem padało wiele bezpańskich piłek, które mogły ten mecz odwrócić. Dystans siedmiu czy dziesięciu punktów to nie jest strata, której nie da się odrobić. Jednak doświadczenie miało tutaj kluczowe znaczenie. Widoczne to było w ataku, gdzie Nysa atakowała ze spokojem i polotem, a nam zdobywanie punktów przychodziło z wielką trudnością. Po drugie nasza ławka dziś rzuciła więcej niż podstawowi gracze i to pokazuje, że chyba nie trafiliśmy z doborem składu na początek meczu.