Facebook

Uwaga! Wszyscy na mecz! Koszykarski hit w Kłodzku


Lider z Kłodzka podejmie we własnej hali drugi zespół w tabeli, Górnik Wałbrzych. Nysa na własnym terenie jest niepokonana.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, lepsi byli rywale, którzy wygrali 69:64. - Po porażce w Wałbrzychu nasi środowi rywale będą chcieli obronić kłodzką twierdzę - do tej pory nikomu nie udało się tam wygrać w tym sezonie. Uważam, że jesteśmy o wiele silniejsi w strefie podkoszowej i tu będziemy szukali słabości Kłodzka, Jeżeli chodzi o graczy obwodowych myślę, że zadecyduje dyspozycja dnia i przede wszystkim stalowe nerwy – mówi trener Górnika, Arkadiusz Chlebda.

Wałbrzyszanie w ostatniej kolejce doznali trzeciej porażki w sezonie. Górnik na własnym parkiecie nie sprostał Polonii Leszno, ulegając 58:69. W innych nastrojach po sobotnim meczu byli zawodnicy z Kłodzka. - Cieszy dobra skuteczność z dystansu, bo jak się trafia 11 trójek to gra się o wiele łatwiej, tym bardziej, że ostatnio z trafianiem z daleka mieliśmy małe problemy. Mam nadzieje, że ta skuteczność pozostanie do meczu z Górnikiem – zapowiada opiekun Nysy, Marcin Radomski.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi gra Michała Weissa. Decyzja, czy jeden z filarów kłodzkiego zespołu wystąpi w środowej potyczce, wyjaśni się po wtorkowym treningu. Wszystkich kibiców zapraszamy do hali KCKSiR. Na pojedynek swój przyjazd zapowiedzieli fani Górnika. Początek spotkania w środę (28.01.) o godz. 20:00.

[grafika: gornik.walbrzych.pl]