Pierwsze zwycięstwo koszykarzy [foto]

Koszykarze Nysy przełamali się i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Doralowcy pokonali na wyjeździe 86:72 HK Żory. Świetne zawody rozegrał Jarosław Bartkowiak - zdobywca 32. punktów. Cztery trójki rzucił Bartłomiej Józefowicz.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ

II LIGA: HK ŻORY - MKS DORAL NYSA KŁODZKO 72:86 (22:18, 8:27, 24:18, 18:23)
Hawajskie Koszule: Ł. Ochodek 16 (3), M. Marczyk 14 (2), K. Kupczak 10, J. Rduch 10, G. Zadęcki 7 (1), P. Jasiński 6, A. Białdyga 4, K. Zieliński 3, O. Przeliorz 2, A. Anduła 0, B. Torebko 0. Nysa: J. Bartkowiak 32 (1), M. Kowalski 16 (2), B. Józefowicz 14 (4), B. Wyrwas 10, P. Magdziarz 6, A. Barycza 6, R. Cieśla 2, B. Ratajczak 0, C. Radwański 0.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnych rzutów z obydwu stron. Wynik  otworzył dopiero po niespełna dwóch minutach gry Jarosław Bartkowiak, trafiając dwukrotnie z rzędu za dwa punkty. Kłodzczanie po pięciu minutach prowadzili 13:6, ale wtedy gospodarze zdobyli 10 oczek z rzędu i objęli prowadzenie 16:13. W odpowiedzi celną trójką (już drugą w tym momencie) popisał się Józefowicz i na tablicy był remis. Ostatecznie po pierwszej kwarcie HK schodziło mając w zapasie cztery punkty (22:18).

Początek drugiej ćwiartki to popis Bartkowiaka, który zdobył cztery punkty z rzędu. Kolejne dwa dołożył Wyrwas, a po chwili znowu punktował najskuteczniejszy gracz Nysy i po 14. minutach podopieczni Marcina Radomskiego objęli prowadzenie 30:22. Niemoc zespołu z Żor przełamał w tej części gry Jasiński trafiając do kosza po szybkim ataku, ale doralowcy tym razem nie dali sobie odebrać przewagi i po 16. minutach prowadzili 36:27. Im bliżej było przerwy tym przewaga Nysy wzrastała i na koniec 20. minuty wynosiła 15. punktów! Drugą kwartę Nysa wygrała 27:8 i w meczu prowadziła 45:30. Świetnie dysponowany pod koszem był Jarosław Bartkowiak - 17 oczek, a za trzy punkty Bartłomiej Józefowicz (3/5).

Po wznowieniu gry do odrabiania strat wzięli się gospodarze meczu i po 2,5 minutach gry HK przegrywało już tylko 44:47. Po koszem dwoił się i troił się Bartkowiak, który przez pierwsze sześć minut tej części gry był jednym zdobywcą punktów dla swojego zespołu, mając 92% skuteczność z gry (12/13). Przed ostatnimi 10. minutami gry kłodzczanie mieli 9 punktów przewagi, prowadząc w tym momencie 63:54. Przewaga taka utrzymywała się do 37. minuty, bo później doralowcy przypieczętowali i odnieśli upragnione pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się wygraną 86:72. [fot. hawajskie.polskikosz.pl]