Facebook

Koszykarze w budowie. Znamy skład I ligi


Trwa budowa Dorala Nysy Kłodzko na I ligę. Wiemy też, kto poprowadzi zespół na parkietach pierwszej ligi i z kim przyjdzie kłodzkiej drużynie rywalizować o punkty.

Drużyna z Kłodzka pomyślnie przeszła weryfikację i została przyjęta do rozgrywek pierwszej ligi. Na stanowisku trenera pozostał Marcin Radomski (na zdjęciu), który wywalczył historyczny awans na zaplecze ekstraklasy. Obecnie budowana jest kadra zespołu. - Z zawodnikami prowadzone są rozmowy, zarówno z obecnymi jak i nowymi, ale na dzień dzisiejszy jest za wcześniej, aby podawać jakiekolwiek nazwiska – mówi szkoleniowiec doralowców.

Od wielu tygodni spekulowano o kształcie I ligi w przyszłym sezonie. PZKosz rozważał opcje 14 i 16 zespołowej ligi. Ostatecznie wśród działaczy przeważyła druga opcja, która sprawia, że w nowych rozgrywkach aż trzy zespoły pożegnają się z zapleczem TBL. W związku z poszerzeniem I ligi, dokooptowane muszą zostać dwa nowe zespoły. Najprawdopodobniej będzie to Basket Suchy Las oraz rezerwy Śląska Wrocław.

Oprócz powyższych ekip i doralowców, akces do gry w I lidze zgłosiły: Miasto Szkła Krosno, PTG Sokół Łańcut, Znicz Basket Pruszków, Legia Warszawa, Spójnia Stargard Szczeciński, GTK Gliwice, ACK UTH Rosa Radom, GKS Tychy, Astoria Bydgoszcz, SKK Siedlce, Pogoń Prudnik, AZS AWF Katowice oraz KSK Noteć Inowrocław.

Start rozgrywek zaplanowano na 26 września br. W najbliższym czasie poznamy również terminarz nadchodzących rozgrywek.