Facebook

Trwa budowa koszykarzy. Pierwsze nazwiska


Trwa budowa zespołu na pierwszą ligę. Klub podpisał pierwsze kontrakty z zawodnikami. Na początku sierpnia ruszą przygotowania do premierowego sezonu na zapleczu ekstraklasy.

Z poprzedniego sezonu w zespole zostają: Marcin Kowalski, Mateusz Płatek, Szymon Kucia (na zdjęciu), Rafał Wojciechowski oraz Michał Lipiński. - Mogę potwierdzić, że ci zawodnicy zostają z nami na kolejny sezon. Jednocześnie prowadzimy również w dalszym ciągu rozmowy z graczami, którzy grali u nas w ubiegłym sezonie i sprawa powinna rozstrzygnąć się na dniach - wyjaśnia Marcin Radomski.

Nie jest tajemnicą, że w drużynie pojawią się nowe nazwiska. Klub prowadzi obecnie rozmowy z trzema zawodnikami, ale trener Radomski nie chce zdradzać personaliów. - Nazwisk nie będę podawał, ale mogę powiedzieć, że na celowniku jest gracz obwodowy z niezłym pierwszoligowym doświadczeniem oraz dwóch uznanych wysokich, którzy dotychczas grali w II lidze – mówi kłodzki opiekun.

Przygotowania do rozgrywek doralowcy rozpoczną w dniu 10 sierpnia. Pierwszy tydzień kłodzczanie będą trenować na stadionie w Kłodzku. W kolejnych etapach przygotowań przeniosą się do Dusznik-Zdroju, bowiem kłodzka hala jest w remoncie celem przystosowania jej do wymogów pierwszej ligi.

Trwa obecnie ustalenie sparingpartnerów. Nysa zagra kontrolnie z Górnikiem Wałbrzych, Śląskiem Wrocław i być może Basketem Suchy Las.  Na początku września kłodzczanie wyjadą na turniej do Prudnika.