Wygrana na otwarcie nowego roku [fotox2, video]

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy rok koszykarze Zetkama Dorala Nysy Kłodzko. Wygrana nad przedostatnim w tabeli Śląskiem II Wrocław nie przyszła łatwo.

Poniżej relacja, zdjęcia i film z meczu.

DORAL NYSA KŁODZKO - ŚLĄSK II WROCŁAW 73:65 (20:11, 20:15, 8:22, 25:17)
Nysa: Bluma 14, Stępień 14 (1x3), Bartkowiak 12, Wojciechowski 8, Płatek 8, Kowalski 5 (1x3), Malona 4, Lipiński 3(1x3), Weiss 3, Czajkowski 2.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ lub GALERIA ZDJĘĆ.

W pierwszych dwóch kwartach spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Brakowało wykończenia, sporo było niecelnych rzutów. Jednak gospodarze  kontrolowali spotkanie, prowadząc momentami różnicą ponad 10. punktów. - Nigdy nam się ze Śląskiem Wrocław łatwo nie grało. Do przerwy wydawało się, że mecz jest pod naszą kontrolą. W drugiej połowie goście postawili nam jednak cięższe warunki – mówił trener Marcin Radomski.

Po 20. minutach gry doralowcy wygrywali 40:26 i wydawało się, że emocji w meczu już nie będzie. - Trzecia kwarta odsłoniła nasze problemy. Sam fakt, że w czwartej kwarcie potrafiliśmy się odbudować jest bardzo motywujący – ocenił Marcin Bluma. Wspomnianą ćwiartkę wrocławianie wygrali 22:8 i na tablicy był wynik 48:48.

- Cieszy mnie to, że w czwartej kwarcie opanowaliśmy sytuacje, w czołowych momentach zawodnicy zachowywali się we właściwy sposób i to dało nam dzisiaj zwycięstwo - dodał szkoleniowiec Nysy. Ostatnie 10. minut rozpoczęło się od pięciu punktów doralowców. W odpowiedzi pięć oczek z rzędu zdobył Śląsk i w meczu ponownie mieliśmy remis (53:53).

Ostatnie pięć minut pojedynku należało do kłodzkiego zespołu. - Po tej przerwie ten rytm meczowy został zaburzony, więc cieszą mnie dwa punkty, ale mniej jestem zadowolony z samej gry - dodał na koniec M. Radomski. Pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną Nysy 73:65. W następnej kolejce doralowcy również zagrają we własnej hali. W sobotę (09.01.) ich rywalem będzie Miasto Szkła z Krosna.