Bez sensacji w Kłodzku. Lider za mocny [fotox2, videox2]

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko nie sprostali liderowi I ligi, drużynie Miasta Szkła z Krosna. Podczas pojedynku wręczono stroje drużynie "Sprawni Razem". Ponadto w kłodzkiej hali przemawiał były pilot Krzysztofa Hołowczyca.

Poniżej relacja, zdjęcia i film z meczu.

NYSA KŁODZKO – MIASTO SZKŁA KROSNO 61:104 (18:25, 15:26, 14:21, 14:32)
Nysa: Stępień 17 (2x3), Bluma 15 (1x3), Weiss 11, Malona 6, Płatek 4, Lipiński 3 (1x3), Bartkowiak 2, Czajkowski 2, Wojciechowski 1. Krosno: Wyka 24 (3x3), Oczkowicz 16 (4x3), Pisarczyk 12 (2x3), Rduch 12 (2x3), Małgorzaciak 11 (1x3), Dłuski 9, Pełka 9 (1x3), Baran 7 (1x3), Bręk 4 (1x3), Rak 0.

Dostępna jest
lub GALERIA ZDJĘĆ.

Drużyna Miasta Szkła z Krosna prowadziła przez całe spotkanie, a ich wygrana przez moment nie była zagrożona. W meczu z liderem I ligi, doralowcy musieli sobie radzić bez Marcina Kowalskiego, który nabawił się urazu podczas czwartkowego treningu.

- Nasza forma rzutowa od jakiegoś czasu jest na wysokim poziomie – mówił szkoleniowiec z Krosna. Nie inaczej było w meczu z Nysą. - Przy takiej dyspozycji jaką prezentuje drużyna z Krosna ciężko rywalizować. Ta porażka mogła być troszeczkę mniejsza, gdybyśmy pewne rzeczy lepiej wykonywali, które sobie zakładaliśmy – ocenił Marcin Radomski.

Między drugą, a trzecią kwartą, drużynie "Sprawni Razem", znanej z występów w Amatorskiej Lidze Koszykówki, wręczono komplet nowych strojów. - Chciałbym podziękować Starostwu Powiatowym w Kłodzku, pani poseł Monice Wielichowskiej i Pizzerii "Zibi" za zasponsorowanie koszulek mojej drużynie - powiedział Maciej Ostrowski, trener zespołu.

Do przerwy lider wygrywał w kłodzkiej hali różnicą 18 punktów (51:33) i szanse na odwrócenie losów meczu przez doralowców były nikłe. - To był kolejny świetny mecz drużyny z Krosna, która pokazała, dlaczego jest liderem I ligi. Nam pozostaje przejść do kolejnego spotkania – dodał kłodzki opiekun. Miasto Szkła przekroczyło barierę zdobytych 100 punktów, zwyciężając ostatecznie 104:61.

W kłodzkiej hali pojawił się Maciej Wisławski, który podczas przerwy w meczu, zapraszał w niedzielę na Moto-Orkiestrę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nysę, po dwóch spotkaniach we własnej hali, czeka teraz wyjazd do Pruszkowa. Kłodzczanie w niedzielę (17.01.) będą rywalizować z tamtejszym Zniczem o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w pierwszej lidze.