Facebook

Kłodzka hala ponownie zwycięska! [foto, video]


Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko ograli 85:75 Spójnię Stargard w ramach rozgrywek I ligi.

Poniżej relacja z meczu, zdjęcia i film.

MKS NYSA KŁODZKO - SPÓJNIA STARGARD 85:75 (19:18, 27:20, 21:21, 18:16)
Punkty: Bluma 14, Malona 13, Wojciechowski 13, Bartkowiak 7, Kowalski 7, Wiess 18, Stępień 6, Lipiński 5, Płatek 2, Czajkowski 0.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

- Odnieśliśmy cenne zwycięstwo, przełamując się po dwóch porażkach z rzędu – powiedział zadowolony po spotkaniu trener Marcin Radomski. Po przegranej w drugim meczu tego roku z Miastem Szkła z Krosna we własnej hali, a następnie porażce w Pruszkowie ze Zniczem, teraz doralowcy ograli 85:75 Spójnię Stargard Szczeciński.

Pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana, po której gospodarze schodzili, wygrywając 19:18. Później, wraz z upływającymi minutami, kłodzczanie zaczęli budować sobie przewagą, która oscylowała w granicach około 10. oczek. - Zaangażowanie u gospodarzy budziło respekt. Zebrali nam 18 piłek w ataku, co zdarza się bardzo rzadko. Z kolei my nie trafialiśmy z czystych pozycji i ta nasza skuteczność od pewnego czasu jest niepokojąca – wymieniał szkoleniowiec Spójni, Wiktor Grudziński.

Na przerwę Nysa schodziła wygrywając 46:38. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 21:21. Po ostatnim meczu ze Zniczem (przegrana ostatnia kwarta 6:26), niektórzyt mogli mieć obawy jak w ostatniej ćwiartce zagrają doralowcy. Nysa rozpoczęła tą część gry od prowadzenia 7:0 i do końcowej syreny kontrolowała przebieg gry.

- Wygraliśmy tym nad czym cały czas pracujemy.  Wygraliśmy tym nad czym pracujemy cały rok. Zbieraliśmy w ataku, co dla nas jest normą, bardzo dobrze broniliśmy, zwłaszcza, że rywale mają duże indywidualności i moi zawodnicy musieli sporo zdrowia zostawić na parkiecie spróbować ich ograniczyć. Z tej agresywnej obrony fajnie pograliśmy z ataku szybkiego – podsumował zawody kłodzki szkoleniowiec.  

Pojedynek zakończył się wygraną 85:75. Teraz zespół Marcina Radomskiego czekają w tygodniu trzy spotkania. W środę Nysa zmierzy się w meczu wyjazdowym z Sokołem Łańcut, a za tydzień do Kłodzka przyjedzie Noteć Inowrocław.