Facebook

Kolejne nazwiska, wygrany sparing


Poznaliśmy nazwiska kolejnych koszykarzy, którzy będą bronili barw Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko w sezonie 2019/2020. W miniony weekend doralowcy rozegrali mecz kontrolny.

Na podstawie umowy szkoleniowej, którą kłodzki lub zawarł z wrocławskim Śląskiem, do Kłodzka trafiła dwójka zawodników. To dwudziestoletni Jan Melasa, grający na pozycji rzucającego, który ostanie dwa sezony spędził w drugiej drużynie Śląska. A podczas ostatnich finałów Mistrzostw Polski U-20 został wybrany do najlepszej piątki. Kolejny zawodnik to 20-letni Maksymilian Zagórski, mierzący 198 cm.

W kadrze kłodzkiego zespołu zobaczymy ponadto Pawła Nowickiego, który grał dla pierwszoligowej Siarki Tarnobrzeg i Polfarmexu Kutno. Ten 26-latek występuje na pozycji silnego skrzydłowego. W drużynie nie mogło zabraknąć wychowanka klubu, Maksyma Rogalewskiego (na zdjęciu). To będzie już czwarty sezon w Nysie dla tego zawodnika.

A podopieczni Jerzego Chudeusza mają za sobą dwa mecze kontrolne. Wcześniej zmierzyli się z drugoligowym Śląskiem Wocław, a w miniony weekend we własnej hali podejmowali Politechnikę Opole. Lepsi w tym spotkaniu byli doralowcy, którzy wygrali 105:92. W środku tygodnia kolejny sparing, a rywalem będą Sudety Jelenia Góra.