Facebook

Radomski w nowym klubie


Marcin Radomski po raz kolejny zmienia barwy trenerskie.

Od nowego sezonu były szkoleniowiec Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko będzie trenerem pierwszoligowej Decki Pelplin. W zakończonych rozgrywkach beniaminek Suzuki 1 Liga Mężczyzn, zajął trzynaste miejsce w tabeli. 

Po ostatniej kolejce z klubem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec – Bartosz Sarzało, który zasiądzie na ławce trenerskiej w starogardzkim SKS-ie.

Od nowego sezonu za drużynę w Pelplinie będzie odpowiedzialny Radomski. - Będziemy prawdopodobnie drużyną z budżetem z dolnej części tabeli, więc pomysł na drużynę jest kluczowy. Chcemy zebrać grupę chłopaków, która w każdym meczu będzie walczyła, chcemy mieć trochę doświadczenia, bo jest ono niezbędne i ci zawodnicy mają dawać nam pewien fundament, ale kluczem do sukcesu będą młodzi zawodnicy, którzy chcą się rozwijać, pokazać się w pierwszej lidze lub w tej lidze podnosić swoje umiejętności i budować swoją pozycję – zapowiada kłodzczanin. 

Szkoleniowiec ten w latach 2011-2017 prowadził seniorską drużynę doralowców, z którą w sezonie 2014/2015 awansował do pierwszej ligi. Z kolei w sezonie 2017/2018 ten sukces powtórzył z Górnikiem Wałbrzych. Ostatnie dwa sezony był szkoleniowcem Miasta Szkło Krosno, kończąc minione rozgrywki na szóstym miejscu po sezonie zasadniczym.