Facebook

Zamieszanie z ligami młodzieżowymi w OZPN


Z inicjatywy Nysy Kłodzko, zwrócono się do Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu o zmianę decyzji związanej z systemem rozgrywania ligi okręgowej trampkarza.

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu ustalił, iż dziewięć drużyn miało rozegrać 14 spotkań jesienią w systemie dwurundowym (mecz i rewanż). Jednak w związku z wycofaniem drużyn i ze zgłoszeniem się do rozgrywek kolejnego zespołu, AKS Strzegom, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu zmienił terminarz i drużyny miały rozegrać tylko osiem meczów jesienią.

- Żeby zawodnicy w tym wieku mogli rozwijać się to muszą grać, same treningi to za mało – mówi trener trampkarzy jak i młodzików Nysy, Marek Stepnowski. Decyzję taką popierają inne klubu, uczestniczące w rozgrywkach. - Konsultowałem się z trenerami kilku drużyn i są takiego samego zdania. Dlatego też skierowaliśmy pismo do Związku w Wałbrzychu z prośbą o przywrócenie pierwotnej formy terminarza i rozegranie jesienią meczu i rewanżu – dodał kłodzki szkoleniowiec.

OZPN wstępnie przychylił się do tej prośby, ale na oficjalną decyzję musimy oczywiście poczekać. Obecnie do klasy okręgowej trampkarza zgłoszone są zespoły Victorii Świebodzice, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, UKS Lechia Dzierżoniów, Zamka Gorzanów, Bielawianki Bielawa, Polonii-Stali Świdnica i Zjednoczonych Ścinawka Średnia.