Facebook

Zamieszanie w „Okręgówce”. Kto za Zjednoczonych?


Mimo że w najbliższy weekend mają ruszyć rozgrywki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, to nadal nie wiadomo, kto w niej ostatecznie zagra... 

Powodem takiego stanu rzeczy jest wycofanie z IV ligi dolnośląskiej LKS-u Stary Śleszów. Regulamin rozgrywek na sezon 2014/2015 mówi: „Drużyna, która po zakończeniu rozgrywek zrezygnuje z występowania w rozgrywkach nowego sezonu, zostanie automatycznie zdegradowana o dwie klasy niżej, a klasa zostanie uzupełniona przez spadkowicza tej klasy zajmującego najwyższą pozycję na koniec sezonu”. Zgodnie z tym utrzymali się Zjednoczeni Żarów.

W związku z tym w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej pojawia się luka. Luka, którą nie wiadomo kto wypełni. - Uchwała PZPN mówi, że w sytuacji kiedy drużyna występująca w rozgrywkach danej klasy rozgrywkowej utrzyma się w tej klasie, a przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu wycofa się z rozgrywek - zwolnione miejsce zajmie drużyna z najwyższych miejsc spadkowych danej klasy rozgrywkowej minionego sezonu - oświadczył w zeszłym tygodniu Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego ZPN. Wtedy wolne miejsce przypadłoby Piławiance Piława Górna. Potwierdza to również regulamin DolZPN: „W przypadku konieczności uzupełnienia składu klasy okręgowej do ilości 16-tu drużyn (np. brak licencji i innych przyczyn drużyn z drugich miejsc klas A) utrzymane zostaną drużyny z najwyższych lokat spadkowych klasy okręgowej”.

Za rozgrywki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej odpowiedzialny jest jednak Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu, który dla prowadzonych przez siebie rozgrywek stworzył specjalny aneks dotyczący awansów i spadków. Mówi on że: „W przypadku potrzeby uzupełnienia klasy O do 16-tu drużyn awans uzyskują wicemistrzowie grup klasy A w kolejności najwyższej średniej punktowej uzyskanej na końcu sezonu rozgrywkowego tj. z najlepszym współczynnikiem zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów”. W tym przypadku wolne miejsce zająłby Grom Witków (2,36), który wśród wicemistrzów trzech grup A Klasy uprzedził Niemczankę Niemcza (2,3) i Polonię Ząbkowice Śląskie (2,3).

Komu więc wierzyć i który z regulaminów stosować? Co jak co, ale w najgorszym położeniu znalazła się Iskra Jaszkowa Dolna, która wciąż nie wie, z kim zagra na inaugurację. A to już za cztery dni. Zjednoczeni, Piławianka czy może Grom Witków?