Facebook

Reorganizacja okręgówek: pierwsze opinie z klubów

Ostatnio pisaliśmy o możliwej reorganizacji lig okręgowych. Od sezonu 2014/2015 w województwie dolnośląskim zamiast czterech mają funkcjonować dwie klasy okręgowe. Taki plan mają władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu.

Reorganizacja piątej ligi pociągnęłaby za sobą zmiany w niższych klasach rozgrywkowych. O tym szerzej można przeczytać TUTAJ. Poprosiliśmy więc kilku piłkarzy z lokalnych klubów, co sądzą o proponowanej reformy rozgrywek.

Sławomir Ściebura (Iskra Jaszkowa Dolna)
To bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza pod względem sportowym, bo podniesie się poziom rozgrywek. Jedyna obawa i zagrożenie to wzrost kosztów funkcjonowania klubów ze względu na dalsze wyjazdy. Jestem jednak pewien, że większość klubów mających grać w połączonych ligach poradziłaby sobie finansowo. Patrząc na zmiany, jakie reforma niosłaby za sobą to jestem na tak.

Grzegorz Konopacki (Zamek Gorzanów)
Grając w kilku klubach nie trafiłem na żaden klub, który prosperowałby bardzo dobrze finansowo. A reorganizacja rozgrywek wiązałaby się z dalekimi wyjazdami. Więcej meczów, dalsze wyjazdy, a więc większe koszty utrzymania. W żadnym klubie nie przelewa się i żaden nie chce pozwolić sobie na większe wydatki. Pod względem sportowym poziom byłby wyrównany i rywalizacja o utrzymanie czy awans trwałaby do końca sezonu, a nie jak mamy obecnie rozstrzyga się to na kilka kolejek przed końcem rozgrywek.

Piotr Buczyński (Polonia Bystrzyca Kłodzka)
Są plusy i minusy tej reformy. Większość klubów ledwo daje sobie radę mając ograniczone środki, więc dalekie wyjazdy byłyby sporym obciążeniem dla budżetu. Z drugiej strony byłby to wyższy poziom i większa szansa pokazania się nie tylko w naszym regionie ale i w całym województwie dla młodych graczy.