Zastopowana pogoń

Po raz kolejny dwie różne połowy zagrała kłodzka drużyna. Tym razem Nysa jako gospodarz rywalizowała w Strzegomiu. Po pierwszej odsłonie mieliśmy powtórkę z meczu przeciwko Pogoni Pieszyce. W drugie MKS wziął się ostro do pracy, ale ich zapędy zostały zastopowane na kwadrans przed końcem spotkania. [Foto: AKS Strzegm]

Odrobili straty z nawiązką [foto]

Nysa była blisko falstartu na inauguracje czwartej ligi. W pierwszym meczu rundy wiosennej w Pieszycach kłodzczanie przegrywali do przerwy 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu i zgarnąć trzy punkty. - Zagraliśmy dwie różne połowy – ocenił trener Krzysztof Konowalczyk.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć z meczu.

Nerwówka w Prusicach. Hat-trick Satanowskiego

Nysa odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i udanie zakończyła rundę jesienną w czwartej lidze. W ostatnim meczu wygrała 3:2 w Prusicach. Do przerwy MKS prowadził 3:0, a wszystkie gola strzelił Piotr Satanowski. W drugiej połowie szansę dostali młodzieżowcy, nie zabrakło debiutów, ale i nerwowej końcówki.

Poniżej relacja  z meczu oraz wypowiedź trenera K. Konowalczyka.

Hat-trick Satana, dżoker Brogowski [foto]

Kłodzczanie zanotowali kolejne cenne zwycięstwo, zwyciężając 4:1. Na gole trzeba było czekać do drugiej części. Wtedy trzy trafienia zanotował Piotr Satanowski, a jednego gola dołożył Wojciech Brogowski, który pojawił się na placu gry po przerwie.

Poniżej relacja oraz zdjęcia z meczu.

Cenne trzy punkty [foto]

Dwa rzuty karne, trzy czerwone kartki i dużo niezdrowej rywalizacji. Najważniejsze są trzy punkty, które z Ząbkowic Śląskich przywieźli piłkarze Nysy.

Poniżej relacja, wypowiedź oraz galeria zdjęć.

(Nie)cieszący punkt [foto]

Kolejny remis na kłodzkim stadionie. Tym razem Nysa zremisowała 2:2 z GKS Mirków/Długołęka, chociaż przegrywała 0:2. - Z
 wyniku nie jestem zadowolony, zwłaszcza że punkty były nam bardzo potrzebne - mówił trener Krzysztof Konowalczyk.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

Nie zatrzymali lidera

Nysa uległa liderowi czwartej ligi, ale tanio skóry nie sprzedała. - Mecz oceniam pozytywnie. Pojechaliśmy do lidera w dość okrojonym składzie. Wielu skazywało nas na pożarcie, a koniec końców tak nie było – mówił Bartosz Mróz. [Fot. FB Lechia Dzierżoniów]

Poniżej relacja z meczu.

Derby niewykorzystanych szans [foto]

Nysa i Piast podzieliły się punktami. Obydwie drużyny miały swoje szanse, aby zdobyć zwycięskiego gola.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć.

Piątka w Marcinkowicach

Dość szybko rozstrzygnęły się losy meczu w Marcinkowicach. Tam swoje kolejne czwartoligowego spotkanie rozgrywała Nysa. Debiut zanotował 16-letni zawodnik z kadry juniorskiej.

Boniek załatwił Nysę [foto]

Wicelider IV ligi skromnie wygrał w Kłodzku. Mimo, iż zwycięstwo Bielawianki zasłużone to Nysa może czuć niedosyt. Dlaczego?

Poniżej relacja, podsumowanie meczu w wykonaniu trenera K. Konowalczyka oraz zdjęcia.

Sokół ustrzelony! [foto]

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Nysy. W wygranej nie przeszkodził
 nawet przestrzelony rzut karny! Zespół z Kłodzka wygrał 4:1 z Sokołem Wielka Lipa.

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz zdjęcia z meczu.

Zaprzepaszczone punkty [foto]

Nysa po raz kolejny bez punktów na wyjeździe. Tym razem kłodzczanie ulegli z MKP Wołów, chociaż z przebiegu meczu przegrać nie musieli...

Poniżej relacja z meczu, wypowiedzi obydwu trenerów oraz zdjęcia.

Przełamanie seniorów [foto]

Nysa w końcu punktuje. Kłodzczanie przełamali serię i ograli 4:1 (1:0) dobrze
spisującego się beniaminka, Mechanika Brzezinę. - Mam nadzieję, że będzie to siła napędowa do lepszej gry i punktowania w kolejnych meczach - zapowiada zdobywca jednego z goli, Mikołaj Kotfas.

Poniżej relacja z meczu, wypowiedzi oraz galeria zdjęć.

Miłe złego początki [foto]

Kłodzczanie świetnie rozpoczęli mecz z Moto-Jelcz Oława. – To było najlepsze 30. minut w tym sezonie w wykonaniu Nysy – dało się słyszeć wśród kibiców. Co, z tego jak tuż przed przerwą kłodzczanie dali sobie wbić dwa gole, a w drugiej części meczu nie byli w stanie nawiązać walki.

Bolesna porażka [foto]

Trzeci mecz i trzecia przegrana. - Bardzo boli taka porażka, ale niestety Unia wykorzystała nasze błędy i strzeliła o jedną bramkę więcej – mówił Dawid Ciupider. Po zaciętym i emocjonującym meczu w Bardzie gospodarze wygrali 3:2 po skutecznie wykonanym rzucie karny w 90. minucie spotkania.

Nysa nie lubi Piasta [foto]

Zawód sprawili piłkarze Nysy w drugim domowym pojedynku czwartej ligi. - Zagraliśmy słaby mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie – mówił po meczu Łukasz Tracz. To była piąta konfrontacja na czwartoligowym poziomie z Piastem Żerniki-Wrocław. I po raz kolejny zakończyła się ona porażką Nysy.

Poniżej relacja, zdjęcia z meczu oraz wyniki 3. kolejki.

Zasłużona porażka [foto]

Bez punktów i z bagażem trzech goli wrócili ze Strzegomia piłkarze Nysy.

Poniżej relacja z meczu, galeria zdjęć, a spotkanie podsumowuje kapitan zespołu, Paweł Cebulski.

Wymarzona inauguracja [foto]

Na początek czwartoligowych zmagań Nysa pewnie ograła Pogoń Pieszyce. Jednym z bohaterów meczu był Mikołaj Kotfas, który zdobył dwa gole i zanotował asystę przy trafieniu Krzysztofa Pietrzykowskiego. A debiut w seniorskiej drużynie zaliczył Michał Adamczyk.

Poniżej relacja z meczu, galeria zdjęć i wyniki 1. kolejki.

Wymęczone zwycięstwo. Nysa mistrzem jesieni [foto]

W ostatnim meczu rundy jesiennej Nysa wygrała skromnie 1:0 z Karoliną Jaworzyna Śląską. Tym samym podopieczni Arkadiusza Albrechta przypieczętowali pierwsze miejsce i zostali mistrzem rundy jesiennej. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Kowalski.

Poniżej relacja oraz galeria zdjęć, a mecz podsumowuje zdobywca jedynego gola.

Orzeł odleciał Nysie

Nysa z drugą porażką w sezonie. W mocno przetrzebionym składzie kłodzczanie musieli uznać wyższość Orła z Lubawki.

Poniżej relacja z meczu, a mecz podsumowuje Łukasz Tracz.