Facebook

Udana inauguracja foto]


Od zwycięstwa rozpoczęli sezon piłkarze Nysy Kłodzko. MKS pod wodzą trenera Arkadiusza Albrechta triumfował w Nowicach.

Poniżej relacja i zdjęcia z meczu.

1. KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ: VENUS NOWICE – NYSA KŁODZKO 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Danel Grzegorzewski (42), 0:2 Łukasz Tracz (55), 0:3 Kamil Kowalski (63), 1:3 Krzysztof Cwenar (90+3). Czerwona kartka: Przemysław Sasinowski (90, za dwie żółte). Nysa: Brandl – Konowalczyk, Karykowski, Sasinowski, Wiącek, Cebulski, Pierzchalski, Grzegorzewski (78 Dędys), Ciupider (67 Gręda), Tracz (82 Bachmatiuk), Kowalski (88 Pasternak).

Od zwycięstwa zainaugurowali sezon kłodzczanie pod wodzą nowego trenera, Arkadiusza Albrechta. - Cieszy udane rozpoczęcie sezonu, tym bardziej, że zaczynaliśmy rozgrywki na trudnym terenie z niewygodnym przeciwnikiem – mówił Łukasz Tracz. Debiuty w barwach MKS zanotowali, między słupkami Szymon Brandl, a na obronie Jakub Karykowski.

Do momentu objęcia prowadzenia przez gości obydwie ekipy mały swoje okazje do strzelenia gola. Jednak dwukrotnie w porę niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy. Kłodzczanie dopięli swojego w 42. minucie, gdy mierzonym strzałem zza pola karnego tuż przy słupku, gola zdobył Daniel Grzegorzewski.

- Udało nam się zrealizować w większości to co sobie wraz z trenerem zakładaliśmy przed meczem. Zdarzyły nam się momenty przestoju i nie uniknęliśmy błędów i to musimy wyeliminować przed kolejnym meczem – relacjonował strzelec drugiego gola w meczu. Upłynęła godzina gry i Nysa miała zaliczkę w postaci trzech goli. Najpierw wynik podwyższył wspomniany Tracz, a później na listę strzelców wpisał się Kamil Kowalski.

- Z przebiegu meczu byliśmy drużyna lepszą, stworzyliśmy dużo więcej sytuacji niż przeciwnik i zasłużenie zgarnęliśmy trzy punkty – cieszył się po zwycięstwie Ł. Tracz. Wynik mógł być okazalszy, bo zarówno on, jak i kapitan zespołu (K. Kowalski), mogli kończyć mecz z dubletem strzelonych bramek. Zamiast tego MKS najpierw stracił Przemysława Sasinowskiego, który przedwcześnie opuścił plac gry za dwie żółte i w konsekwencji czerwony kartonik, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Venus zmniejszył rozmiary porażki.

W sobotę okazja do zobaczenia Nysy na kłodzkim stadionie. Wtedy MKS o godz. 17.00 zmierzy się z Gromem Witków, który rozgrywki także rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa (3:0 w Kudowie-Zdroju).  

 Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU.