Zasłużona porażka [foto]

Bez punktów i z bagażem trzech goli wrócili ze Strzegomia piłkarze Nysy.

Poniżej relacja z meczu, galeria zdjęć, a spotkanie podsumowuje kapitan zespołu, Paweł Cebulski.

2. KOLEJKA IV LIGI: AKS GRANIT STZREGOM – MKS NYSA KŁODZKO 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dawid Domaradzki (10), Szymon Cukier (55), 3:0 Szymon Cukier (60). Sędziował: Paweł Fajfer (KS Wrocław). AKS: Trawka – Zieliński (88 Strzyżewski), Durajczyk, Rytko, Migalski (69 Stanuszek), Sawicki, Morawski, Domaradzki, Cukier (81 Borowiec), Bogacz (58 Emeka), Sadowski. Nysa: Brandl – Cebulski, Yefemenko (69 Adamczyk), Barski, Mróz, Pierzchalski, Pietrzykowski, Ciupider, Kotfas, Tracz, Satanowski (75 Bachmatiuk).

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo ciężki mecz. AKS jest wymieniany w gronie faworytów ligi. Staraliśmy się wykonać założenia taktyczne, które nakreślił nam trener i moim zdaniem je wykonaliśmy. Mimo straty bramki mieliśmy 2-3 sytuacje w pierwszej połowie – mówił kapitan, Paweł Cebulski.

Najlepszą szansę do zdobycia gola kłodzczanie zmarnowali w 8. minucie. Świetne podanie od Tomasza Pierzchalskiego otrzymał Mikołaj Kotfas, ale mając przed sobą bramkarza, uderzył minimalnie niecelnie. Chwilę później było 1:0 dla AKS, gdy przepięknym uderzeniem w samo okienko bramki Brandla popisał się Dawid Domaradzki.

Po zmianie stron miejscowi szybko, bo w pięć minut, zdobyli dwa gole i po godzinie gry losy meczu wydawały się rozstrzygnięte. - Pogoda i braki kadrowe też nam nie pomogły. Dwie bramki w drugiej połowie padły już z braku koncentracji – mówi defensor Nysy.

Zespół ze Strzegomia wygrał zasłużenie, a kolejna seria gier czwartej ligi już w środę. - Dostaliśmy lekcje gry w obronie, gdzie cały skład się zgrywa. To powinno zaprocentować, mam nadzieje, że w najbliższych dwóch, bardzo ważnych dla nas, meczach – zapowiada P. Cebulski.

W dniu 12 sierpnia (start meczu o 18:00) do Kłodzka przyjedzie Piast Żerniki-Wrocław, a w weekend (15.08.) czeka nas wyjazdowa rywalizacja z Unią Bardo.