Nysa nie lubi Piasta [foto]

Zawód sprawili piłkarze Nysy w drugim domowym pojedynku czwartej ligi. - Zagraliśmy słaby mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie – mówił po meczu Łukasz Tracz. To była piąta konfrontacja na czwartoligowym poziomie z Piastem Żerniki-Wrocław. I po raz kolejny zakończyła się ona porażką Nysy.

Poniżej relacja, zdjęcia z meczu oraz wyniki 3. kolejki.

3. KOLEJKA IV LIGI: MKS NYSA KŁODZKO - PIAST ŻERNIKI-WROCŁAW 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Kowalczyk (11, rzut karny), 0:2 Bartosz Bicz (82). Sędziował: Radosław Kasprzyk z KS Wrocław. Nysa: Brandl – Cebulski, Barski, Mróz, Tracz,  Yefemenko (46 Pierzchalski Pietrzykowski, Ciupider (80 Brogowski), Pokhytailo, Kotfas, Satanowski (46 Kowalski).

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.

- Przeciwnik był dobrze dysponowany i wykorzystał nasze błędy – ocenił zawody Łukasz Tracz, który spotkanie z Piastem zagrał jako boczny obrońca. Z kolei mecz na ławce rezerwowych zaczął Tomasz Pierzchalski. Za to debiut w barwach MKS zakonotował drugi z ukraińskich graczy, Pavlo Pokhytailo.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla wrocławian, którzy prowadzili od 11. minuty po bramce doświadczonego Macieja Kowalczyka z rzutu karnego. - Próbowaliśmy odwrócić losy meczu w drugiej połowie, ale brakowało nam płynności w akcjach ofensywnych – mówił piłkarz Nysy. W drugich 45. minutach na placu gry pojawił się wspomniany Pierzchalski oraz Kamil Kowalski, który wrócił do gry po wyleczeniu urazu.

Wprowadziło to nieco ożywienia w poczynania ofensywne gospodarzy, ale sytuacji do strzelenia gola było jak na lekarstwo. W 82. minucie było 0:2, gdy po rzucie rożnym Bartosz Bicz umieścił futbolówkę w siatce. - Druga bramka po stałym fragmencie gry całkowicie podcięła nam skrzydła. Nie załamujemy się jednak i mamy nadzieję, że uda się nam zrehabilitować i zdobyć ważne trzy punkty w sobotę – zapowiada Ł. Tracz. Wtedy podopieczni Arkadiusza Albrechta zmierzą się w Bardzie z tamtejszą Unią.

A przed pierwszym gwizdkiem sędziego, z rąk kapitana Pawła Cebulskiego, wylicytowaną koszulkę meczową Nysy odebrał Krzysztof Parada. Trykot został wystawiony na licytację w ramach zbiórki na rzecz Julii Kuczały.