Facebook

Uwaga! Zmiany w przepisach


Od nowego sezonu dojdzie do kilku zmian w przepisach gry piłki nożnej.

Nowy sezon w datach


Wiemy już, kiedy ruszy sezon w poszczególnych rozgrywkach. Najszybciej wystartuje Nysa w ramach czwartoligowych zmagań. Nieco później rozgrywki zainaugurują zespoły w ramach ligi okręgowej, A-klasy oraz B-klasy.

KAMIL KRZYWDA: „Od stycznia do końca lutego będziemy zajechani”


Za co do dziś jest zły Paweł Adamczyk, jak wyglądały treningi u Mariusza Sobczyka, kto zastopował jego karierę piłkarską, jak mógł przyczynić się do braku mistrzostwa, czy ma żal, że musiał odejść z klubu i czy ponownie zobaczymy go w Nysie. 

Dłuższa, szczera, z mnóstwem ciekawostek i anegdot, rozmowa z Kamilem Krzywdą, który wywalczył z Nysą awans do czwartej ligi jako piłkarz oraz trener.

Ranking: kto ma ile lajków


Na sześćset dolnośląskich drużyn piłkarskich tylko czterdzieści nie ma swojego profilu na popularnym Facebook`u. Jak w tym rankingu odnajdują się zespoły z naszego regionu?

Sto lat dla prezesa i przede wszystkim trenera


Dziś swoje okrągłe pięćdziesiąte urodziny świętuje prezes klubu, a przede wszystkim trener drużyn młodzieżowych w kłodzkim klubie, Paweł Wiśniewski. Przede wszystkim zdrowia, jak najmniej zmartwień i to, co najważniejsze w sporcie, czyli sukcesów…

Informacje z wideokonferencji


W sobotę odbyła się kolejna wideokonferencja. Tym razem do rozmowy zaproszono kluby czwartej ligi oraz klasy okręgowej. Czego się dowiedzieliśmy?

IV liga: pierwsza rezygnacja


Związek ogłosił drużyny, które są uprawnione do gry w czwartej lidze w sezonie 2020/21. Wśród nich jest Nysa Kłodzko. Jednak wciąż nie wiadomo, jaki będzie ostateczny skład ligi. Tym bardziej że jest już jedna rezygnacja.

Skomplikowana sytuacja z IV ligą


W jakiej grupa zagra Nysa, ile będzie miała rywali, jaka będzie ilość spadkowiczów - czwartek będzie dniem sądnym jeśli chodzi o kształt rozgrywek czwartej ligi. Obecnie sytuacja, jak może wyglądać czwartoligowa liga na Dolnym Śląskim, jest… skomplikowana.

Poznaliśmy siłę tego zespołu


PZPN zakończył sezon 2019/2020. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej, natomiast nie będzie spadków do niższych klas rozgrywkowych. To oznacza, że Nysa została mistrzem wałbrzyskiej ligi okręgowej. - Nie spodziewałem się, że przychodząc latem do zespołu, zagramy od razu o awans – mówi trener Arkadiusz Albrecht. 

To już oficjalnie! Nysa w IV lidze!


Jest decyzja odnośnie przerwanych rozgrywek w niższych ligach oraz zmaganiach młodzieży, spowodowanych pandemią koronawirusem.

Uwaga! Nysa na boisku! [foto]


Po blisko dwóch miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, piłkarze Nysy Kłodzko wrócili do treningów.

Decyzja tuż, tuż


W czwartek ma zapaść decyzja co do rozgrywek w niższych ligach.

Wideokonferencja (bez) konkretów


W poniedziałek odbyła się wideokonferencja z klubami wałbrzyskiej ligi okręgowej. Żadne oficjalne stanowiska nie padły, ale...

Ukraiński medalista w Nysie


Nie było nam dane zaprezentować kadry Nysy, jaką zobaczylibyśmy w rundzie wiosennej. A wzmocnień nie zabrakło. Wśród nich jest dwóch piłkarzy narodowości ukraińskiej. Jeden z nich to Vladyslav Shynkarov.

Wracamy do gry


Piłka nożna powoli wraca do życia...

Obiekt w renowacji


Przymusową przerwę w rozgrywkach większość klubów wykorzystuje na poprawę boisk. Nie inaczej jest z infrastrukturą, na której występuje Nysa.

Nysa lideruje także w statystykach


Platforma PlayMaker Pro, zajmująca się profesjonalnymi statystyki w niższych ligach, wzięła pod lupę wałbrzyską ligę okręgową. Wśród kluczowych zawodników tego sezonu znalazło się dwóch zawodników Nysy.

ANALIZA: Czwarta liga w trzech grupach?


Przy przyjęciu wariantu zakończenia sezonu z awansami, ale bez spadków, tłok zrobiłby się w czwartej lidze. Może w tej sytuacji, w nowym sezonie, podzielić rozgrywki IV ligi na trzy grupy? [NASZA PROPOZYCJA]

To już koniec, czy jeszcze czekamy?


W ostatnich czasie gruchnęła wiadomość, że sezon jest już skończony i podjęto decyzję co do spadków i awansów. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy.

Znamy datę


Poznaliśmy termin, niestety niewznowienia rozgrywek, a jedynie datę do kiedy mają zapaść decyzje związane z obecnym sezonem.