Facebook

Zapowiedź: Seniorzy jadą do Legnicy

Trzy mecze wyjazdowe czekają na koniec rundy jesiennej piłkarzy Nysy w rozgrywkach czwartej ligi. W dwóch spotkaniach dojdzie do konfrontacji zespołów walczących o utrzymanie. W sobotę (10.11) podopieczni Pawła Adamczyka zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica.

Kłodzkich zawodników oprócz spotkania z Miedzią czekają jeszcze wyjazdy do Żmigrodu (awansem z wiosny) oraz na zaległy mecz do Zgorzelca. 

Ważne dla układu w dolnych rejonach tabeli będzie sobotni mecz oraz starcie ze zgorzeleckim zespołem. Miedź przed 15. kolejką plasuje na trzecim miejscu od końca, mając w swoim dorobku dziewięć punktów, większość zdobytych na własnym boisku. Legniczanie dotychczas odnieśli dwa wygrane i w trzech spotkaniach podzielili się punktami. Zwycięstwa Miedź odnosiła na własnym boisku, wygrywając 5:0 z Nysą Zgorzelec oraz 2:0 z Pogonią Oleśnica. Punkcik wywieźli ze Strzegomia (0:0) i z Nowej Rudy (0:0) oraz remisując w Legnicy 2:2 z Granicą Bogatynia. 

Kłodzczanie mierzyli się z rezerwami Miedzi trzy lata temu na czwartoligowych boiskach. Jesienią Nysa uległa na wyjeździe 0:3, a wiosną na własnym boisku ograła rywali 1:0, a gola na wagę wygranej strzelił wtedy Oskar Jaśków. W ostatniej kolejce legniccy piłkarze ulegli 2:5 Olimpii Kowary, a dwie bramki zdobył dla przegranych Alexandre. Rezerwy zawsze wspomagają gracze z pierwszoligowej drużyny, ale tym razem Miedź I swój mecz rozegra w niedzielę. 

- Na dzień dzisiejszy nikt nie zgłaszał mi, że zabraknie go w meczu z Miedzią – informuje trener Paweł Adamczyk. Spotkanie poprowadzi Adam Trudziński z Jeleniej Góry. Początek pojedynku w sobotę (10.11) o godz. 11:00 na stadionie w Legnicy.

ZESTAW PAR 15. KOLEJKA IV LIGI (10-11.11.):
Orkan Szczedrzykowice - AKS Strzegom Nasz typ: 1:1. 
Nysa Zgorzelec - Piast Zawidów Nasz typ: 0:2.
Sokół Wielka Lipa - Łużyce Lubań Nasz typ: 2:0.
Miedź II Legnica - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:0.
Piast Żmigród - Olimpia Kowary Nasz typ: 2:2.
Karkonosze Jelenia Góra - Orla Wąsosz Nasz typ: 1:0.
Granica Bogatynia - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 2:0.
GKS Kobierzyce - Pogoń Oleśnica Nasz typ: 2:1.