Pierwsze zwycięstwo Nysy! [foto]

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zawodnicy Nysy Kłodzko. W meczu o "sześc punktów" Nysa wygrała 3:1 w Legnicy, pokonując tamtejsze rezerwy Miedzi! Dwie bramki zdobył Kamil Kowalski, a jedno trafienie zaliczył Andrzej Marks.

15. KOL. IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ: MIEDŹ II LEGNICA - NYSA KŁODZKO 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Kowalski (5), 0:2 Kamil Kowalski (19), 1:2 Mateusz Zieliński (56), 1:3 Andrzej Marks (78). Sędziował: Adam Trudziński (OZPN Jelenia Góra). Miedź II: Bachusz - Gałęza , Chrzanowski, Paszliński (46 Tanżyna ), Sobieraj, Kolasa, Mowlik  (46 Alexandre), Kuśnierz (55 Zatwarnicki), Bębenek (52 Zieliński), Kuciński, Murawski. Nysa: Borkowski - Galiński, Pawlik, Kulak, Madej, Kowalski (60 Cebulski), Adamczyk , Wojtal, Jaskułowski, Marks, Suski (81 Tracz).

Tak prawdę mówiąc to był ostatni dzwonek dla zespołu Pawła Adamczyka, który jeśli chciał zachować jakiekolwiek szanse na utrzymanie musiał zgarnąć trzy punkty. Jednak zwycięstwo również potrzebne było gospodarzom, którzy do bezpiecznego miejsca tracili pięć punktów. Kadrę legniczan zasiliło kilku graczy z pierwszoligowego zespołu: Paszliński, Tanżyna, Mowlik czy Alexandre. Ponadto piłkarzami na boisku kierował Ireneusz Chrzanowski, przy linii bocznej wspierał go trafnymi uwagami Piotr Tworek, a w drugiej połowie do tego duetu, dołączył też Bogusław Baniak. Niestety, nawet w tak profesjonalnym gronie Miedź II nie wygrała.

W wyjściowej jedenastce Nysy zaszła jedna zmiana w porównaniu do spotkania z Sokołem. W miejsce Ciupidera szkoleniowiec Nysy desygnował do gry Kamila Kowalskiego. I to był strzał w dziesiątkę, bo kłodzki napastnik już w 5. minucie otworzył wynik meczu. Po szybkiej akcji uderzał Kowalski, a piłka po rękawicach Bachusza wpadła do bramki. Drugie trafienie goście uzyskali w 19 minucie gry. Ponownie bohaterem był Kowalski uderzeniem w długi róg nie dał szans Bachuszowi. Tuż przed przerwą miejscowi blisko byli kontaktowego gola. Chrzanowski posłał długie podanie w pole karne, a futbolówka po uderzeniu głową Mowlika, trafiła w poprzeczkę.

Po wznowieniu gry Miedź rzuciła się do ataku. W 10. minucie drugiej połowy gospodarze zdobyli kontaktowego gola, gdy dośrodkowanie Kucińskiego wykorzystał Zieliński. W 67. minucie Miedź bliska była wyrównania, ale po uderzeniu głową Chrzanowskiego, zespół Nysy uratował słupek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na legnickim zespole. W 78. minucie po centrze z rzutu wolnego Marks posłał piłkę tuż pod ręką interweniującego Bachusza i ustalił końcowy rezultat.

Sokół Wielka Lipa - Łużyce Lubań 2:1
GKS Kobierzyce - Pogoń Oleśnica 3:1
Karkonosze Jelenia Góra - Orla Wąsosz 0:0