Facebook

Zapowiedź: Do Żmigrodu po niespodziankę

Nysa rozpoczyna rundę rewanżową w rozgrywkach IV ligi. W niedzielę (18.11) zespół Pawła Adamczyka zmierzy się w Żmigrodzie z jednym z głównych faworytów do awansu, tamtejszym Piastem. 

Kłodzczanie w ostatniej kolejce rundy jesiennej zgarnęli pierwsze trzy punkty w rozgrywkach. Z kolei rywale tydzień temu zanotowali wpadkę, przegrywając na własnym boisku.

Wszystko, co złe dla Nysy w rozgrywkach czwartej ligi rozpoczęło się właśnie od meczu inauguracyjnego z Piastem Żmigród. Pojedynek zakończył się wtedy porażką 0:2, chociaż kto wie jakby się potoczył ten mecz jak i dalsze losy w rozgrywkach, gdyby podopieczni Pawła Adamczyka wykorzystali dwie stuprocentowe szansy przy wyniki 0:0.

Początek Piast miał piorunujący, wygrywając siedem spotkań z rzędu, jednak później zespół ze Żmigrodu grał w kratkę. Do niedzielnego meczu zespoły miały przystąpić w innych nastrojach. Gospodarze, jako jeden z głównych faworytów ligi, mieli zainkasować łatwe trzy punkty w pojedynku na własnym boisku z Olimpią Kowary. Tymczasem mecz zakończył się wygraną rywali 1:0. Z kolei kłodzczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, wygrywając w Legnicy 3:1 z tamtejszymi rezerwami Miedzi. 

W kłodzkim zespole może zabraknąć dwóch graczy, którzy zapewnili gole Nysie w ostatniej kolejce: Kamila Kowalskiego (strzelca dwóch bramek) oraz Andrzeja Marksa (jedno trafienie). Zawody odbędą się w niedzielę (18.11.) o godz. 13:00 w Żmigrodzie, a  poprowadzi je Mateusz Owoc z Jeleniej góry.

ZESTAW PAR 16. KOLEJKI: (17-18.11.)
AKS Strzegom - Pogoń Oleśnica Nasz typ: 2:1.
GKS Kobierzyce - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 3:1.
Granica Bogatynia - Orla Wąsosz Nasz typ: 1:0.
Karkonosze Jelenia Góra - Olimpia Kowary Nasz typ: 1:1.
Piast Żmigród - Nysa Kłodzko Nasz typ: 2:0.
Miedź II Legnica - Łużyce Lubań Nasz typ: 2:0.
Sokół Wielka Lipa - Piast Zawidów Nasz typ: 2:2.
Nysa Zgorzelec - Orkan Szczedrzykowice Nasz typ: 0:3.