Facebook

Zapowiedź: Nysa kontra Nysa

Piłkarze Nysy Kłodzko kończą rundę jesienną w rozgrywkach czwartej ligi. Zespół Pawła Adamczyka czeka w sobotę (24.11.) zaległe wyjazdowe spotkania z Nysą Zgorzelec. To będzie pojedynek dwóch najsłabszych ekip w stawce po 16. kolejkach. 

Dla jednych to mecz o przysłowiowe sześć punków, a dla drugich o dziewięć oczek. Naprzeciw siebie staną dwa zespoły Nysy, jedna ze Zgorzelca, a druga z Kłodzka. 

Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany pod koniec października, ale z uwagi na niespodziewane opady śniegu to spotkanie jak i cała 13. kolejka została odwołana. Od tamtego czasu rozegrano trzy spotkania, w których Nysa zdobyła cztery oczka. Zremisowała z liderem 1:1 z Sokołem Wilka Lipa, a w kolejnym meczu odniosła pierwszą wygraną w lidze, zwyciężając 3:1 w Legnicy z Miedzią. Zespół ze Zgorzelca w tym czasie zdobył trzy oczka, wygrywając na własnym boisku 2:1 z Piastem Zwidów.

Ekipa Remigiusza Gryglaka we wcześniejszych spotkaniach zanotowała dwa remisy na wyjazdach, w Szczedrzykowicach oraz w Jeleniej Górze. Pojedynki te kończyły się rezultatem 1:1. Z kolei dwie wygrane Nysa Zgorzelec odniosła na własnym terenie, wygrywając 2:1 z Sokołem Wielka Lipa oraz 1:0 z Granicą Bogatynia. W ostatniej serii gier ekipa ta na własnym boisku przegrała wysoko 1:5 z Orkanem Szczedrzykowice.

Dla kłodzkiej Nysy to jeden z najdalszych wyjazdów w rozgrywkach. Jeśli chodzi o sytuację kadrową to na dzień dzisiejszy trener Paweł Adamczyk nie będzie mógł skorzystać z Sylwestra Jaskułowskiego. Pozostali gracze powinni być do dyspozycji szkoleniowca. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (27.10.) na stadionie w Zgorzelcu. Początek o godz. 13:00. Zawody poprawi sędzia Sebastian Tarnowski z Wrocławia, który w tym sezonie jest arbitrem pierwszoligowym.

ZESTAW PAR 13. KOLEJKI IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ (24.11.)
Piast Zawidów - AKS Strzegom Nasz typ: 2:2.
Orkan Szczedrzykowice - Łużyce Lubań Nasz typ: 3:0.
Nysa Zgorzelec - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:0
Sokół Wielka Lipa - Olimpia Kowary Nasz typ: 2:1. 
Miedź II Legnica - Orla Wąsosz Nasz typ: 1:0.
Piast Żmigród - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 2:0.
Karkonosze Jelenia Góra - Pogoń Oleśnica Nasz typ: 1:0.
Granica Bogatynia - GKS Kobierzyce Nasz typ: 1:1