Cenne zwycięstwo seniorów w Zgorzelcu!

Nysa odnosi drugie zwycięstwie w IV lidze. W meczu o przysłowiowe sześć punktów kłodzczanie wygrywają 4:1 (1:1) w Zgorzelcu. Dwie bramki dla zespołu Pawła Adamczyka strzelił Kamil Kowalski, a po jednym trafieniu dołożył Jarosław Dędys oraz Łukasz Tracz.

13. (ZALEGŁA) KOLEJKA IV LIGA: NYSA ZGORZELEC - NYSA KŁODZKO 1:4 (1:1)
Bramki: 0:1 Kamil Kowalski (33), 1:1 Tomasz Komarzyniec (40), 1:2 Jarosław Dędys (60), 1:3 Kamil Kowalski (88), 1:4 Łukasz Tracz (89). Sędziowali: Sebastian Tarnowski jako główny oraz Hubert Sarżyński i Damian Sylwestrzak jako asystencji (Wrocław). Widzów: 100. Nysa Zgorzelec: Barynów - G. Monik, M. Monik, Pacak, Fink , Borowy, Łuszczyk, Ruszkiewicz, Janicki , Bystryk, Komarzyniec (55 Mądrzejewski). Nysa Kłodzko: Borkowski - Adamczyk, Kulak, Galiński, Kowalski , Pawlik, Marks, Cebulski, Wojtal, Tracz, Dędys.

Z punktu widzenia gości szkoda, że runda jesienna dobiegła końca. Kłodzczanie w ostatnich meczach sprawiali bowiem bardzo dobre wrażenie – urwali punkty Sokołowi oraz rezerwom Miedzi, a w Żmigrodzie mimo nieznacznej porażki zebrali sporo braw. Tym razem Nysa pewnie wygrała w Zgorzelcu, chociaż wystąpiła bez kontuzjowanego kapitana Pawła Madeja oraz chorego Kamila Suskiego.

W pierwszej połowie przewagę w polu mieli miejscowi, ale ich ataki przypominały bicie głową w mur. Skutecznością błysnęli za to goście, którzy w 33. min wyszli na prowadzenie po strzale Kowalskiego. 10 min później wyrównał Komarzyniec. W 60. min przyjezdnym ponownie udało się wyjść na prowadzenie po akcji Dędysa. To pozwoliło kłodzczanom cofnąć się i czekać na kontry. Dwie z nich w końcówce meczu na bramki zamienili Kowalski oraz Tracz. - Pierwsza połowa była wyrównana. Straciliśmy przypadkowo wyrównującą bramkę, ale druga połowa toczono była już pod nasze dyktando. Wynik 4:1 to najmniejszy wymiar kary - powiedział po meczu trener Paweł Adamczyk.

Granica Bogatynia - GKS Kobierzyce 0:1

Mecz Karkonosze - Orla Wąsosz (na boisku 0:0) zweryfikowano jak walkower 0:3 dla Orli z powodu gry zbyt małej liczby młodzieżowców.