Facebook

Zmiany w pierwszym zespole Nysy


Roszady trenerskie, plan utworzenia drużyny rezerw – garść informacji z kłodzkiego klubu.

Po zakończeniu sezonu Kamil Krzywda zrezygnował z prowadzenia pierwszego zespołu. – Doświadczenie, które zebrałem przez te dwa lata jest dla mnie bardzo ważne, aby dalej robić postępy. Teraz postawiłem na podniesienie swoich kwalifikacji trenerskich – informuje o powodach swojej decyzji kłodzki trener.

Kłodzki klub postawił na Kamila Krzywdę w trakcie poprzedniego sezonu. To był jego debiut na seniorskiej ławce trenerskiej. Wtedy zajął z zespołem siódme miejsce w lidze, a w zakończonych właśnie rozgrywkach może sobie wpisać w swoje trenerskie CV mistrzostwo wałbrzyskiej ligi okręgowej.

Zespół na boiskach czwartej ligi poprowadzi Krzysztof Konowalczyk. Dołączył on do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu w trakcie rundy rewanżowej i wspólnie z Kamilem Krzywdą wprowadzili drużynę do czwartej ligi. W rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 był szkoleniowcem Piasta Nowa Ruda, którego utrzymał w czwartej lidze.

Kłodzki klub planuje od sezonu 2017/2018 utworzenie drużyny rezerw. - Liczna kadra zawodnicza, konieczność ogrywania zawodników młodzieżowych na poziomie seniorskim oraz umożliwienie kontynuacji gry piłkarzom kończącym wiek juniora, którzy nie załapią się do gry w pierwszym zespole – informuje prezes Bogdan Bachmatiuk.

Kamil Krzywda byłby odpowiedzialny za prowadzenie drugiego zespołu, ale też będzie pomagał wprowadzeniu drużyny Krzysztofowi Konowalczykowi.