Facebook

Kiedy start, kiedy koniec - terminarze ramowe


Poznaliśmy już daty rozpoczęcia nowego sezonu w rozgrywkach czwartej ligi oraz ligach okręgowych i A Klasach.

Inauguracyjne spotkanie na czwartoligowym poziomie Nysa rozegra w dniu 15 sierpnia (wtorek). Wtedy też sezon 2017/2018 rozpoczną kluby w lidze okręgowej. Koniec rundy jesiennej zaplanowane na dzień 18/19 listopada.

Tydzień później na boiska wybiegną zespoły w A Klasie, którzy także szybciej zakończą pierwszą część rozgrywek (w dniu 11/12 listopada). W okręgu wałbrzyskim rywalizacja toczyć się będzie nadal w czterech grupach. Z kolei juniorzy starsi pierwsze mecze w lidze okręgowej rozegrają w ostatni weekend sierpnia (26-27.08), a zakończą tak samo jak seniorzy.

Terminarz ramowy w lidze okręgowej juniora starszego na razie zaplanowany jest na 14. drużyn. Wciąż można dokonywać zgłoszeń do rozgrywek (termin ten mija z dniem 30 czerwca). W przypadku, gdyby liczba zespołów zwiększyła się do 16. ekip, to dodatkowo rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki - w dniach 30 sierpnia oraz 06 września.

Nim zmagania ligowe rozpoczną drużyny A Klasowe, to wcześniej (15.08.) odbędzie się runda wstępna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kłodzko. Gra w tej fazie dla ekip A jak i B Klasy jest dobrowolna.