Facebook

Zapowiedź: Sokół ląduje w Kłodzku, startuje młodzież


Trzeci mecz w Kłodzku rozegra Nysa w ramach czwartoligowych zmagań. Z kolei sezon zainaugurują drużyny młodzieżowe. Na początek m.in. derby orlików. Ponadto kolejny sparing rozegrają doralowcy.

Zaciąg piłkarzy
Wielka Lipa to niewielka wieś w powiecie trzebnickim, która na poziomie czwartej ligi występuje nieprzerwanie od sezonu 2011/2012. Drużyna Marcina Foltyna latem porządnie się wzmocniła. Z Foto-Higieny, ekipy zwycięzcy poprzedniego sezonu na wschodzi IV ligi, pozyskano dwóch najbardziej doświadczonych i znakomicie znanych w regionie zawodników czyli Michała Wróbla oraz Michała Sudoła.

Kadrowa rewolucja
Z kolei z drużyny spadkowicza z IV ligi Bystrzycy do Wielkiej Lipy trafili Grzegorz Pawełek (do Kątów Wr. był wypożyczony z Wrocław Academy), Bartłomiej Ożga i Krystian Bagiński. Ponadto do kadry dołączyli: Christian Tomyk (Grom Gromadzyń-Wielowieś), Rafał Kalisz (KP Brzeg Dolny), Vitalii Medvid (18-letni wychowanek Karpat Lwów), Mateusz Wojtyło (Piast Żmigród) czy Dominik Rosiński (juniorzy Śląska Wrocław, syn Roberta Rosińskiego). Ponadto, po okresie wypożyczenia, na zasadzie transferu definitywnego klub pozyska Rafała Janczaka z Piasta Żmigród oraz Huberta Miarę z Orła Prusice.

Były wicemistrz
W sezonie 2015/16 Sokół Wielka Lipa zajął 2. miejsce w IV lidze (wtedy w jednej grupie) i był jednym z faworytów we wschodniej grupie Saltex IV ligi po jej podziale. Poprzedni sezon był jednak nieudany, a drużyna, którą w trakcie rozgrywek objął Marcin Foltyn (zastąpił Mirosława Drączkowskiego), zajęła 10. miejsce w tabeli.

Miłe złego początki
Sokół obecne rozgrywki, podobnie jak Nysa, rozpoczął od wygranej 1:0 nad Pogonią Oleśnica. Potem przyszły dwie porażki. Najpierw 1:2 w Wałbrzychu z Górnikiem, a w ostatniej kolejce dość pechowo 2:3 z Foto-Higieną Gać. Do dyspozycji Krzysztofa Konowalczyka będzie nowo pozyskany z Piasta Żmigród, Bartosz Mróz. Na spotkanie pomiędzy Nysą Kłodzko, a Sokołem Wielka Lipa zapraszamy na kłodzki stadion w sobotę (02.09.) o godz. 17.00.

Juniorzy u beniaminka
W środę zaległe spotkanie 1. kolejki wałbrzyskiej ligi okręgowej rozegrali juniorzy starsi którzy na własnym boisku ulegli 0:2 Bielawiance Bielawa. W nadchodzący weekend podopieczni Przemysława Gajka udadzą się do Wałbrzycha na spotkanie z beniaminkiem, tamtejszym Gwarkiem. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 16.00. Na inauguracje wałbrzyszanie rozgromili 4:1 AKS Strzegom. 

Dwa wyjazdy
Rozgrywki inaugurują również trampkarze i młodzicy, występujący w lidze okręgowej. Na początek obydwie ekipy Nysy czekają mecze wyjazdowe. Trampkarze zagrają w Nowej Rudzie z Piastem, a młodzicy w Świnicy z tamtejsza Akademią Piłkarską „13”. Obydwa mecze rozegrane zostaną w niedzielę (03.09.) o godz. 11.00.

Derby, derby
Drugi zespół młodzików, występujący w klasie terenowej, sezon zainauguruje meczem na własnym boisku z Interem Ożary. Piłkarze zameldują się na kłodzkiej płycie w sobotę o godz. 11.00. Z kolei od podwójnych derbów rozpoczną rozgrywki orlicy Nysy. Pierwszy zespół MKS zagra na kłodzkim stadionie, a Nysa II na boisku ze sztuczną murawą przez Szkole Podstawowej nr 6. Rywalem drużyny Orlika Kłodzko. Początek meczów w piątek o godz. 17.00.

Starcie ze Śląskiem
Z kolei kolejny mecz kontrolny zagrają koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Po czwartkowym meczu towarzyskim z Politechniką Opolską, tym razem podopieczni Radosława Hyżego udadzą się Wrocławia na mecz ze Śląskiem. Sparing odbędzie się w piątek o godz. 18.30.