Facebook

Siedem bramek w drugim sparingu [foto]


Drugi mecz kontrolny i drugie zwycięstwo zanotowała Nysa. W kłodzkiej drużynie zagrało czterech nowych graczy. Hat-tricka zanotował pochodzący z Ukrainy zawodnik, który ma ciekawą przeszłość piłkarską. 


Poniżej relacja, wypowiedzi oraz zdjęcia z meczu.

MECZ TOWARZYSKI: MKS NYSA KŁODZKO – SPARTA PACZKÓW 7:3 (4:2)
Bramki: Alexis Fatyanov (trzy), Jacek Cebulski (dwa) oraz Adam Bońkowski i Paweł Dudzic. Skład w I połowie: Rosiak - Kowalski, Rzeczycki, Adamczyk, Słomka, Dymek, Dudzic, Bońkowski, Fatyanov, Kozłowski, Dereń. Skład w II połowie: Rosiak - Dędys, Rzeczycki, Pierzchalski, Kozłowski/P. Cebulski, Ciupider, Wojtal, Ćwichoń, Janowicz, J. Cebulski, Dudzic.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

W drugim meczu kontrolnym, rywalem Nysy był inny przedstawiciel opolskiej czwartej ligi. Tydzień temu MKS zagrał z Polonią Nysa (4:3), teraz zmierzył się ze Spartą Paczków. 

- To był kolejny mecz w którym chciałem zobaczyć testowanych zawodników – mówi trener Krzysztof Konowalczyk. Oprócz dwóch nowych, ale już pozyskanych zawodników, Alexisa Fatyanova i Wojciecha Rzeczyckiego, zagrało czterech nowych graczy.

Zobaczyliśmy Pawła Dudzica (Sparta Paczków), Kamila Dymek oraz Filipa Kozłowskiego (Zamek Gorzanów) i Patryka Ćwichonia (Polonia Bystrzyca Kłodzka). Pierwsza trójka wystąpiła od pierwszej minuty, a Patryk Ćwichoń pojawił się na placu gry po przerwie. – Było dużo błędów wynikających z braku zgrania, które nie są większym problemem.  Mamy zespół z bardzo dużym potencjałem, a nowe twarze w zespole pokazują się z bardzo dobrej strony – podsumował sparing kłodzki szkoleniowiec,

Zespół z Kłodzka po pierwszych minutach wygrywał 4:2, a całe spotkanie wygrał 7:3. – Wynik jest sprawą drugorzędną, patrzymy tylko na grę – dodał K. Konowalczyk. Hat-tricka zdobył Alexis Fatyanov. Pochodzący z Ukrainy zawodnik ma ciekawą przeszłość piłkarską. 

Ukończył on czteroletnią szkołę w Szachtarze Donieck. – Trenowałem tam wieku 13-17 lat, przez półtora roku występowałem w pierwszej drużynie – mówi sam piłkarz. Później trafił na wypożyczenie do zespołu Fc Illichivec (ukraińska ekstraklasa). Ponadto ma za sobą występy w zespole PFK Sumy (I liga ukraińska) oraz w reprezentacji młodzieżowej Ukrainy.

Pozostałe gole w sparingu przeciwko Sparcie zdobył Jacek Cebulski, notując dwa trafienia, a raz do siatki trafił Adam Bońkowski oraz Paweł Dudzic. Kolejnym sparingpartnerem będzie AKS Strzegom.