Facebook

Zapowiedź: Kolejny zespół z czołówki


Jeden, ale za to główny mecz tego weekendu będą mogli zobaczyć kibice na stadionie w Kłodzku. Pozostałe ekipy MKS czeka w nadchodzący weekend rywalizacja na obcych boiskach.

Rewelacja rundy
Sezon w czwartej lidze powoli dobiega końca. Podopiecznym Krzysztofa Konowalczyka do rozegrania pozostają trzy mecze na kłodzkim stadionie. Najbliższym rywalem będzie jedna z rewelacji rundy wiosennej, Bielawianka. Piłkarze z Bielawy w ostatniej kolejce ponieśli pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Jednak pogromcą był lider, Foto-Higieną Gać, która wygrała na jej terenie 2:1. 

Przerwana passa
We wcześniejszych meczach wiosennych sobotni rywal MKS zanotował tylko trzy remisy, ale dość nieoczekiwanie stracił punkty z drużynami ze strefy spadkowej (MKP Wołów 1:1 i Pogoń Oleśnica 2:2). Pozostałe spotkania w rundzie rewanżowej kończyły wygranymi bielawskiego zespołu.

Bohater Wiącek 
W poprzedniej rundzie Nysa miała patent na Bielawiankę, wygrywając z nią na każdym froncie. Kłodzczanie najpierw pokonali ją w meczu sparingowym, następnie w Pucharze Polski i na koniec w rozgrywkach ligowych. MKS zwyciężył w Bielawie 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Wiącek.

Po przeciwnej stronie
Piłkarz ten wiosną został wypożyczony do… Bielawianki. Jak będzie w 2018 roku? Pierwsza okazja już w sobotę (19.05.) na stadionie w Kłodzku. Zawody rozpoczną się o godz. 17.00. Arbitrem meczu będzie Łukasz Sobiło (KS Legnica).

Czas na rewanże
Jeśli chodzi o rozgrywki ligi okręgowej trampkarzy i łodzików, to drużyny rozpoczynają rundę rewanżową o meczów wyjazdowych. Trampkarzy czeka potyczka w Wałbrzychu, gdzie w sobotę (19.05.) zagrają z tamtejszą Victorią. Początek meczu o godz. 16.30. Z kolei młodzicy passę zwycięstw będą chcieli kontynuować w Ząbkowicach Śląskich. Tam również w sobotę zagrają z Orlikiem. Pierwszy gwizdek o godz. 10.00.

Kolejna pauza
Weekendowe granie zakończy młodzik młodszych, który w ramach rozgrywek klasy terenowej, zagra na wyjeździe z Hutnikiem szczytna. Mecz odbędzie się w niedzielę (20.05.) o godz. 10.00 na stadionie w szczytnej.  Z kolei juniorów starszych czeka w ten weekend kolejna pauza w rozgrywkach.