Facebook

Zapowiedź: Sporo grania na kłodzkim stadionie


Głównym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie turniej młodzieżowy z okazji Dni Kłodzka. Seniorów czeka daleki wyjazd do Wołowa. Oprócz turnieju, wszystkie drużyny młodzieżowe zagrają mecze ligowe na własnym stadionie. 

Mega zawody
W sobotę na kłodzkim stadionie emocje gwarantowane. Nysa Kłodzko po raz kolejny na Dni Kłodzka organizuje mega turniej. Do rywalizacji przystąpi kilkanaście klubów, które rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych. Na płycie głównej o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka oraz Starosty Kłodzkiego zameldują się zespoły z rocznika 2012, 2011, 2010 oraz 2008/2009. Początek o godz. 09.30, a kończenie około godz. 15.00

Nysa na krawędzi
MKS coraz mocniej odczuwa oddech Wiwy Goszcz. Rywale obecnie tracą do podopiecznych Krzysztofa Konowalczyka tylko dwa oczka. W nadchodzącej serii gier Wiwa zagra na własnym terenie z Sokołem Wielka Lipa. Z kolei MKS czeka wyjazd do Wołowa.

Niepokonani...
MKP wciąż ma realne szanse na zachowanie ligowego bytu. Obecnie traci do zespołu z Goszczy sześć punktów, a do kłodzkiego zespołu osiem oczek. Drużyna z Wołowa na własnym terenie jest niepokonana od czterech spotkań. W tym czasie zanotowała trzy remisy (1:1 z Bielawianką oraz Sokołem Marcinkowe i 2:2 z Górnikiem) oraz rozgromiła 5:1 Unię Bardo. 

Odbiją się?
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka wiosną zdobyli tylko siedem punktów, z czego cztery na wyjazdach. Czy tym razem uda im się poprawić swój dorobek? Przekonamy się w sobotę (26.05.) o godz. 17.00. Zmagania poprowadzi Waldemar Socha z Kolegium Sędziów w Jeleniej Górze.

Młodzież w domu
Wszystkie zespoły Akademii Piłkarskiej Nysy Kłodzko swoje spotkania rozegrają w roli gospodarzy. Jednak z uwagi na sobotni turniej, spotkania rozegrane zostaną w niedziele. Wtedy na kłodzkim obiekcie zameldują się juniorzy, trampkarze oraz młodzicy. 

Derby trampkarzy
Jako pierwsi zagrają zawodnicy Łukasza Błądka (młodzicy), którzy o godz. 11.30 podejmą AP Świdnicę. Z kolei trampkarze za rywala będą mieli Piasta Nowa Ruda. Pierwszy gwizdek o godz. 14.00.

Zamek w Kłodzku
Z kolei juniorzy starsi zmierzą się z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Mecz rozegrany zostanie o godz.. 11.30. Zmagania drużyn młodzieżowych Nysy zakończą młodzicy młodsi. W poniedziałek o godz. 16.30 zagrają z Zamkiem Gorzanów.