Facebook

Zapowiedź: Podwójna dawka w długi weekend


Piłkarski długi weekend już w czwartek rozpocznie czwartoligowa Nysa. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka zakończą go również meczem ligowym w niedzielę.

Udana kolejka
W ostatniej serii gier Nysa wygrała 2:1 w Wołowie w meczu o przysłowiowe sześć punktów. Rywale w tej sytuacji praktycznie stracili szanse na utrzymanie, a MKS odskoczył od strefy spadkowej na pięć oczek, bo swój mecz przegrała również Wiwa Goszcz.

Tendencja zwyżkowa
Teraz rywalem będzie drużyna z Oleśnicy. Pogoń po rundzie jesiennej zamykała ligową tabelę i była pogodzona ze spadkiem. W drugiej części rozgrywek oleśniczanie o wiele lepiej punktują. Potrafili urwać punkty choćby Bielawiance, remisując 2:2 na jej boisku. Ponadto na wyjeździe wygrali 2:0 z Wiwą Goszcz, a łącznie w tym roku uzbierali 11 oczek, co łącznie daje im 16 punktów i przedostatnie miejsce w tabeli.

Szykują się ostatki
To będzie przedostatnie spotkanie, które rozegrają piłkarze Nysy w czwartoligowym sezonie na kłodzkim stadionie. Zwycięstwo w tym meczu przybliży kłodzką drużynę do utrzymania. Początek meczu w Boże Ciało (31.05.) o godz. 17.00 na kłodzkim stadionie. Zawody poprowadzi Damian Nowak z Kolegium Sędziów we Wrocławiu.

Trampkarze na obczyźnie
Jeśli chodzi o zmagania drużyn młodzieżowych, to mecz trampkarzy z Victorią Świebodzice rozegrają 18 czerwca, albowiem w ten długi weekend będą przebywać w Niemczech. Konkretnie w Benshiem, gdzie wezmą udział w turnieju piłkarskim.

Ośmiu zagranicznych rywali
Kłodzczanie zmierzą tam z drużynami z Hostinne, Riva del Garda, Mohacs, FSV Einhausen, TSV Auerbach (dwie ekipy) i gospodarzami. Zmagania toczyć się będą w dwóch grupach. Nysa do niemieckiej miejscowości wyjedzie 31 maja w nocy i będzie tam przebywać do 3 czerwca. 

Pauza za pauzą
W ten weekend nie zagrają również juniorzy starsi, których pojedynek wyjazdowy z LKS Bystrzycą Górną został przełożony na 9 czerwca. O punkty rywalizować będą za to młodzicy, których czeka daleki wyjazd do Żarowa. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (02.06.) o godz. 11.00.

Na koniec Górnik
Długi weekend zakończy mecz seniorów. W odstępie trzech dni MKS rozegra dwa mecze. W niedzielę w przedostatniej serii gier czeka ich potyczka w Wałbrzychu. W Górniku po dwóch kolejkach rundy wiosennej doszło do zmiany na stanowisku trenera. Do dymisji podał się Maciej Jaworski, a jego miejsca zajął Jacek Fojna, dotychczas trener drużyn młodzieżowych.

Na piątkę
Wałbrzyszanie obecnie nie grają już o nic, mając zapewnione utrzymanie w rozgrywkach na przyszły sezon. Górnik obecnie plasuje się na piątym miejscu z dorobkiem 45. punktów (wliczając walkowerem za mecz z Unią Bardo). W tej części rundy, Górnik na własnym stadionie rozegrali sześć spotkań z czego zwyciężyli w czterech meczach, a w dwóch musiał uznać wyższość rywali. 

Zapisani w annałach
Mecz z jesieni, pomiędzy obydwoma ekipami, przeszedł do historii. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka przegrywali w meczu dwukrotnie dwoma bramkami (0:2 i 1:3), ale ostatecznie zwyciężyli 5:3. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę (03.06.) o godz. 17.00. Sędzią zawodów został Paweł Kucharczyk (KS Wrocław).