Odpowiedzi dla trenera [foto]

Sporo nowych twarzy, powroty do drużyny oraz cztery gole i mecz bez wyłonienia zwycięzcy - Nysa ma za sobą kolejny mecz sparingowy.

MECZ TOWARZYSKI: PIAST NOWA RUDA – MKS NYSA KŁODZKO 2:2 (2:1)
Bramki: Alexis Fatyanov, Sule Ayinla. Skład: Cyba – Mróz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, P. Cebulski, Ciupider, zawodnik testowany, Wojtal, Bońkowski, Fatyanov, Dereń. Na zmiany wchodzili: Słomka, Ayinla, Drobek, M. Grudzień, Fedorec, Walczak, Kowalski,  Dymek.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ

W przedostatnim meczu sparingowym kłodzczanie zmierzyli się z beniaminkiem IV ligi, Piastem Nowa Ruda. – Ten mecz kontrolny był przede wszystkim po to, abym dostał odpowiedz jak prezentują się indywidualnie zawodnicy na swoich pozycjach – mówił trener Krzysztof Konowalczyk.

W meczu z Piastem zobaczyliśmy kilku nowych piłkarzy. W sparingu wystąpił Jarosław Drobek (ostatnio Iskra Jaszkowa Dolna), Mateusz Grudzień (Polonia Bystrzyca Klodzka), a w bramce Kacper Cyba. Ponadto w drugiej połowie zagrał junior Paweł Walczyk czy powracający do drużyny Kacper Fedorec (ostatnio Pogoń Duszniki Zdrój). Ponadto zaprezentowało się trzech testowanych graczy.

Na przerwę z wynikiem 2:1 schodzili noworudzianie. Gola kontaktowego zdobył dla MKS Alexis Fatyanov. Po zmianie stron do remisu doprowadził Sule Ayila, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Dymka.

- Taktycznie w pierwszej połowie wyglądaliśmy słabo, ale tego się spodziewałem. Po zmianie stron wyglądało to lepiej, jednak dalej pozostawiało dużo do życzenia. Nad tym będziemy pracować cały następny tydzień i pewnie jeszcze długo w okresie startowym. Jednak najpierw chcę skompletować kadrę i dopiero z nią pracować nad grą. Teraz mocno pracowaliśmy nad aspektem siły i wytrzymałości – podsumował szkoleniowiec MKS.

W piątek Nysę czeka kolejny i zarazem ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Kłodzczanie zagrają z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Rywalem będzie czwartoligowa Polonią Nysa. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala o godz. 18.30.