Facebook

Zawodnicy w natarciu do Nysy


Tydzień pozostał do startu rozgrywek w IV lidze. Krystalizuje się kadra Nysy na sezon 2018/2019.

- Budowanie zespołu trwa do dzisiaj, wciąż kompletujemy kadrę – mówi trener Krzysztof Konowalczyk.  Latem zmian będzie więcej, bo niestety ale musi być. Najwięcej zajdzie w bloku defensywnym. Karierę zakończył doświadczony bramkarz Patryk Rosiak.

W jego miejsce do kadry pierwszego zespołu powrócił młody Kacper Cyba (na zdjęciu poniżej). Nie tak dawno bronił bramki w drużynie juniorskiej MKS, a ostatnie pół roku zbierał szlify już w seniorskiej w drużynie, A Klasowej Polonii Bystrzyca Kłodzka.


Do Kłodzka trafili również dwaj nowi skrzydłowi gracze. To Mateusz Grudzień (na zdjęciu u góry), który wiosnę również spędził w Polonii, a wcześniej występował w czwartoligowej Unii Bardo. Drugim graczem, mogącym występować na tej pozycji jest Jarosław Drobek, ostatnio broniący barw Iskry Jaszkowa Dolna.

Szkoleniowiec Nysy będzie miał do dyspozycji Kacpra Fedorec, który wraca po rocznym wypożyczeniu do Pogoni Duszniki Zdrój. - Trenują z nami jeszcze inni zawodnicy ale nie możemy jeszcze potwierdzić, że zostaną w Kłodzku - informuje K. Konowalczyk