Facebook

Zapowiedź: Inauguracja sezonu 2018/2019


W nadchodzący weekend odbędzie się inauguracja sezonu 2018/2019. Piłkarze Nysy zmagania w czwartej lidze rozpoczną od dalekiego meczu wyjazdowego, chociaż MKS zwrócił się do rywali z prośbą o przełożenie spotkania.

Zmiana rywala
Nie Prochowiczanka Prochowice, a MKP Wołów będzie rywalem na inauguracje rozgrywek. Z czwartej ligi wycofał się Start Giebułtów, który miał występować w grupie zachodniej. To pociągnęło za sobą zmiany w podziale na grupy. Początkowo w grupie wrocławsko-wałbrzyskiej znalazła Prochowiczanka Prochowice. Z mistrzem legnickiej okręgówki Nysa miała rozpocząć sezon 2018/2019.

Spadkowicz rywalem
Wobec wycofania drużyny z Giełbutowa, Prochowiczanka zagra w grupie wschodniej, a w rozgrywkach pozostaje drużyna MKP Wołów i w tej sytuacji to ona będzie rywalem MKS w pierwszej kolejce. W poprzednim sezonie w Kłodzku 2:0 wygrał MKP, a w rewanżu lepsi byli podopieczni Krzysztofa Konowalczyka, którzy zwyciężyli 2:1.

Bez snajpera
Obydwie ekipy latem nieco przebudowały swoje kadry w porównaniu do poprzedniego sezonu. Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu klub rozstał się z trenerem Arturem Nahajło. Jego następcą okazał się Piotr Bolkowski. Wołowianie stracili również najlepszego strzelca – Kamil Ramiączek przeniósł się do Polonii Trzebnica.

Sparingi w kratkę
Do zespołu dołączyli m.in. Oskar Majbroda (Piast Żmigród), Tomasz Malisz (Orla Wąsosz) czy Daniel Wałęga (Kobierzyce). Jeśli chodzi o mecze kontrolne, to MKP uległ 0:1 Orli Wąsosz i 2:4 drużynie GKS Mirków Długołęką, zremisował 2:2 z rezerwami Chrobrego Głogów i pokonał 1:0 Prochowiczankę Prochowice.

Sobotnia inaguracja
Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (11.08.) na boisku w Wołowie. MKS zwrócił się z prośbą do klubu z Wołowa o przełożenie spotkania,  gdyż w tym dniu ślub bierze były gracz MKS, Konrad Kulak. Kłodzka drużyna chciała  stawić się na uroczystościach, jednak rywale nie zgodzili się na przesunięcie meczu. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 17.00, a zawody poprowadzi Paweł Abramowicz z KS w Legnicy.