Facebook

Zapowiedź: inauguracja w Kłodzku


Nysa inauguruje sezon 2018/2019 IV ligi w Kłodzku. Tym samym MKS rozpocznie serię pięciu meczów domowych z rzędu. Ko rywalem w 2. kolejce?

Do trzech razy...?
Dwóch beniaminków z ubiegłego sezonu spotka się w sobotę na kłodzkim stadionie.  Nysa podejmie drużynę Piasta Wrocław-Żerniki. Kłodzczanie nie wspominają najlepiej ubiegłorocznych potyczek z tym zespołem. Zarówno jesienią jak i w rundzie rewanżowej lepszy był Piast. W Kłodzku wygrał 2:1, a w rewanżu rozgromił MKS 6:1.

Stabilizacja kadry
Jak podaje strona klubu, nowy trener Piasta, Marek Kowalczyk postawił na utrzymanie składu, który w ubiegłym roku tak udanie zakończył debiutancki sezon na arenie dolnośląskiej. Wrocławianom udało się zatrzymać na Osinieckiej niemal wszystkich zawodników. Jedynie dwóch piłkarzy z kończącego sezon zespołu pożegnało się z Żernikami.

Pięć nowych twarzy
Do zespołu dołączyło natomiast pięciu piłkarzy. Są to Grzegorz Tomasiuk, Tomasz Swaczeński czy utalentowany Jakub Telatyński. Jeśli chodzi o sparingi to wrocławianie zanotowali trzy wygrane, remis i porażkę: Piast – Foto-Higiena Gać 0:3, Śląsk Wrocław (CLJ) – Piast 4:4, Pogoń Oleśnica – Piast 1:3, Piast – Parasol Wrocław 7:1, Piast – Wiwa Goszcz 4:0.

Oczko na dzień dobry
Wrocławianie na inauguracje zremisowali 1:1 w Trzebnicy z Polonia. Z kolei podopieczni Krzysztofa Konowalczyka kilkanaście kilometrów dalej rywalizowali w Wołowie.  Tam ulegli MKP 1:2. Jednak Nysa podeszła do meczu bez siedmiu czołowych zawodników. Sytuacja kadrowa będzie zgoła odmienna w sobotnim meczu.

Sobota punkt 17.00
Wtedy też zobaczymy jak zaprezentuje się kłodzki zespół. Mecz z Piastem zainauguruje serię pięciu meczów domowych z rzędu. Spotkanie z zespołem z Wrocławia w sobotę (18.08.). o godz. 17.00 na stadionie w Kłodzku. Zapraszamy wszystkich kibiców!