Facebook

Kadra seniorów w komplecie


Kadra pierwszego zespołu Nysy Kłodzko na sezon 2018/2019 skompletowana.

Do nowego sezonu na boiskach czwartej ligi Nysa przystąpi mocno zmieniona. - Rok temu mieliśmy zgrany zespół, było mało zmian w kadrze po awansie i to było naszą siłą, przynajmniej do zimy. Przebudowa wiąże się głównie z defensywą – zauważa trener Krzysztof Konowalczyk.

Bramkarz Patryk Rosiak oraz Andrzej Marks którzy zakończyli swoją przygodę z piłką. Do tego zabraknie obrońców, Mateusza Adamczyka i Wojciecha Rzeczyckiego. Ten pierwszy poprosił o powrót do Pogoni Duszniki Zdrój, a Wojtek zdecydował się na wyjazd za granicę.

W sezonie 2018/2019 w barwach MKS zobaczymy siedmiu nowych graczy. - Dołączyli do nas na tą chwilę bramkarz Kacper Cyba, skrzydłowi Jarek Drobek i Mateusz Grudzień. Jest też junior Paweł Walczak, a z wypożyczenia wrócił Kacper Fedorec – wymienia kłodzki szkoleniowiec.

Linie obrony wzmocnił 25-letni Tomasz Spyrka, a ze Śląska Wrocław wypożyczono Maksymiliana Fryczkowskiego. To mierzący 190 centymetrów środkowy napastnik. Z Bielawianki Bielawa wrócił Łukasz Wiącek, a w drugą stronę powędrował (na zasadzie wypożyczenia) Jacek Cebulski.

Ponadto klub dokonał transferów definitywnych. W Kłodzku nadal będzie występował Kamil Dymek, Bartosz Mróz, Grzegorz Dereń oraz Oleksii Fatyanov.

Zobacz KADRĘ SENIORÓW W SEZONIE 2018/2019.