Boniek z golem w kadrze

Reprezentacja Dolnego Śląska ma za sobą drugi mecz i drugie zwycięstwo w eliminacyjnym turnieju UEFA Regions Cup. Od pierwszej minuty wystąpił Adam Bońkowski. Kapitan MKS wpisał się na listę strzelców.

W pierwszym spotkaniu Kadra pokonała 3:1 Voud ze Szwajcarii, a kapitan Nysy pojawił się na placu gry w 79. minucie. W drugim meczu Adam Bońkowski wyszedł w podstawowym składzie, a Polacy wygrali 4:0 z mołdawskim Ialoveni.

Reprezentacja Dolnego Śląska już do przerwy prowadziła 2:0. Tuz po zmianie stron do siatki trafił kapitan MKS. Wynik na 4:0 został ustalony tuż przed końcem meczu.

W innym meczu naszej grupy, Vaud pokonało 3:2 zespól gospodarzy. W poniedziałek Dolny Śląsk zagra z Toskanią, Vaud z Ialoveni, a stawką meczu będzie awans na mistrzostwa Europy amatorów. Naszej kadrze wystarczy remis, aby zająć pierwsze miejsce.

Przypomnijmy, że mistrzowie ośmiu grup awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2019 roku na terenie jednego z finalistów. Obrońcą trofeum jest zespół Zagrzebia, który wygrał turniej finałowy Region’s Cup 2017.