Boniek z Kadrą awansował do finałów ME

Reprezentacja Dolnego Śląska z kapitanem Nysy awansowała do finałów Mistrzostw Europy amatorów. Nie przeszkodziła w tym porażka w ostatnim meczu z gospodarzami turnieju.

Po dwóch wygranych meczach, podopieczni Jacka Opałki i Mirosława Drączkowskiego mogli sobie pozwolić nawet na jednobramkową porażkę, aby zająć pierwsze miejsce w grupie.

W meczu tym Polacy do  77. minuty wygrywali 1:0. Wtedy rywale doprowadzili do wyrównania, a w 91. minucie meczu na 2:1 dla Toskanii trafił Matteo Rossi.

Mimo że mecz został przedłużony aż o sześć minut, wynik już nie uległ zmianie, chociaż włoski zespół miał doskonałą okazję w 95 minucie meczu. Taki rezultat  dał Dolnemu Śląskowi pierwsze miejsce w grupie (w przypadku porażki różnica dwóch goli, pierwsza lokata przypadła by gospodarzom). Zawodnik Nysy, Adam Bońkowski, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej.

Turniej finałowy odbędzie się w 2019 roku na terenie jednego z finalistów. Obrońcą trofeum jest zespół Zagrzebia, który wygrał turniej finałowy Region’s Cup 2017. Oprócz Dolnego Śląska, awans wywalczyli: Zachodnia Słowacja (Słowacja), Normandia (Francja), Stambuł (Turcja), Bawaria (Niemcy), Kastylia (Hiszpania) oraz Hradec Kralove (Czechy).