Facebook

Zapowiedź: Nysa powalczy o sensację


To będzie wyjazdowy weekend dla drużyn Nysy. Tylko jeden z kłodzkich zespołów o punkty powalczy na własnym boisku. Pierwszy zespół MKS czeka wyjazdowa potyczka z liderem IV ligi.

Cel-awans
Najtrudniejszy rywal czeka w rundzie jesiennej na piłkarzy Nysy. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych. Zespół ten latem poczynił największe wzmocnienia, celując tym samym w awans do trzeciej ligi. Jak na razie wszystko dla wałbrzyskiego zespołu układa się zgodnie z planem.

Siła wałbrzyszan
Górnik zremisował tylko jedno spotkanie, na własnym boisku z Orłem Prusice (0:0), a w pozostałych zwyciężał i to odnosząc okazałe wygrane. Nie straszne dla zespołu było również odrobienie dwóch bramek. Lider przegrywał 0:2 w Wielkiej Lipie, czy w ostatniej serii gier w Marcinkowicach, a ostatecznie dwukrotnie we wspomnianych meczach zwyciężał 3:2.

Ratuszowa czeka
W poprzednim sezonie w Wałbrzychu gospodarze wygrali z MKS 2:1. Zawody poprowadzi Sebastian Kwaśny z Kolegium Sędziów w Legnicy. Pojedynek zaplanowano na sobotę (20.10.) na godz. 14.00 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. 

Karkonoski rywal
Trzeci mecz w czwartej kolejce II ligi wyjazdowy czeka koszykarzy Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko. Tym razem zespół Jerzego Chudeusza wybierze się do Jeleniej Góry na mecz z Karkonoszami. Rywal dotychczas rozegrał dwa mecze, w których dwukrotnie pokonywał rywali. Najpierw zwyciężył 75:68 Obrę Kościan, a następnie pokonał 74:54 we Wrocławiu rezerwy Śląska. Doralowcy rywalizowali z Sudetami, pokonując ich podczas przedsezonowego turnieju. Jak będzie w meczu o punkty? Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godz. 18.30.  

Gwarek na drodze lidera
Liderująca w lidze okręgowej juniorów starszych Nysa uda się do Wałbrzycha. Tam zmierzy się z Gwarkiem, który obecnie plasuje się w tabeli na siódme pozycji z dorobkiem 10. punktów (trzy wygrane, remis i trzy porażki). Mecz rozegrany zostanie w sobotę (20.10.) o godz. 15.30.

Jedyny mecz domowy
W roli gospodarzy wystąpią juniorzy młodsi. Podopieczni Kamila Matusika zagrają z Bielawianką Bielawa. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 11.00 na kłodzkim stadionie. Trampkarzy czeka w ten weekend przymusowa pauza, a w środę (25.10.) zagrają zaległe spotkanie z Orlikiem Kłodzko. Pierwszy gwizdek o godz. 16.00.

O przełamanie
Również do Wałbrzycha uda się Nysa grająca w lidze dolnośląskiej. Kłodzczanie zagrają w sobotę z Górnikiem. Pierwszy gwizdek o godz. 13.30. Z kolei pauzę będzie miał również zespół młodzika młodszego, występujący w klasie terenowej. Tradycyjnie sportowy weekend zainaugurują w piątek orlicy, którzy zagrają w Stroniu Śląskim z Kryształem. Początek meczu o godz. 16.30.