Facebook

Zapowiedź: lider IV ligi zawita do Kłodzka


Runda jesienna, zarówno w rozgrywkach seniorskich jak i młodzieżowych, powoli dobiega końca. Na czwartoligowym froncie Nysa spróbuje zatrzymać kolejnego faworyta do awansu. Do Kłodzka przyjedzie lider rozgrywek, Śląsk II Wrocław.

Mile wspomnienia
W poprzednim sezonie MKS w starciu z wrocławskim zespołem sprawił dużą niespodziankę. W rundzie jesiennej kłodzczanie również podejmowali Śląsk na własnym obiekcie. Wtedy zespół ten wyjechał z Kłodzka bez punktów, przegrywając 1:2.  

Lider pełną gębą 
W tych rozgrywkach wrocławianie już nie gubią punktów jak miało to miejsce rok temu. Dotychczas doznali jednej porażki, przegrywając z innym kandydatem do awansu. Śląsk uległ 1:2 w Wałbrzychu z Górnikiem. W pozostałych spotkaniach wygrywał i to w wielu meczach w dość wysokich rozmiarach. Śląsk to najlepsza ofensywa (47 strzelonych goli) oraz najszczelniejsza defensywa w lidze (stracone pięć bramek).

Powtórka?
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka już jedną sensację w rozgrywkach sprawili, zatrzymując innego lidera. MKS zremisował 1:1 w Wałbrzychu. Jak potoczą się losy ze Śląskiem? Zawody rozegrane zostaną w sobotę (10.11.) o godz. 13.00 na stadionie w Kłodzku. Zawody poprowadzi Marcin Frączek z KS w Legnicy.

Podwójny wyjazd
W rozgrywkach II ligi, koszykarzy czekają dwa mecze wyjazdowe z rzędu. W następnej kolejce (10.11.) doralowcy zagrają z Intermarche II Zielona Góra, a później z KS Kosz Pleszew. Najbliższy rywal Nysy to młody zespół, który dotychczas wygrał jedno spotkanie, pokonując we własnej hali 87:56 Turów Zgorzelec.

Podtrzymać passę
Drużyna Jerzego Chudeusza jedzie do Zielonej Góry po siódme zwycięstwo z rzędu. Spotkanie z Intermarche II rozegrane zostanie w sobotę o godz.18:30 w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego ul. prof. Szafrana 6.

Mistrz jesieni
Ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrają juniorzy starsi i młodsi. Ci pierwsi świetną rundę zakończą meczem z beniaminkiem z Polanicy-Zdroju. MKS dotychczas zremisował jedno spotkanie (3:3 z Piastem), a w pozostałych triumfował. Z kolei rywale w dziewięciu kolejkach wywalczyli dziewięć oczek.

Starcie z outsiderem
Pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami rozegrany zostanie na kłodzkim stadionie w sobotę o godz. 10.00. Natomiast drużyna Kamila Matusika ostatni mecz rozegra w Roztoczniku. Rywale to outsider rozgrywek, który nie zdobył jeszcze punkty. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 13.00. 

Turniejowa stawka
W nadchodzący weekend MKS weźmie udział w Turnieju Estima Cup, rozgrywanym w noworudzkim Słupcu. Do zmagań przystąpią piłkarze z rocznika 2006. Do rywalizacji stanie Polonia Warszawa, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, FC Wrocław Academy, WKS Śląsk Wrocław czy Garbarnia Kraków.

Przełożone starcie
Z tego tez powodu mecz o punkty w lidze dolnośląskiej młodzików MKS rozegra w środę (14.11.) o godz. 15.30 na własnym stadionie. Rywalem w przedostatnim meczu tego roku będzie Parasol Wrocław.