Facebook

Boniek jedzie na finał


Kapitan Nysy Kłodzko znalazł się w kadrze Dolnego Śląska na zgrupowanie przed UEFA Region’s Cup.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Dolnego Śląska powołał kadrę na zgrupowanie w Wałbrzychu, który będzie pierwszym etapem przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy amatorów w Niemczech.

Zaplanowano je w pierwszym tygodniu lutego (3–9.02) na obiektach hotelu Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W kadrze znalazło się 22. zawodników z dolnośląskich klubów III i IV ligi. Wśród nich jest piłkarz MKS, Adam Bońkowski.

Wcześniej w Legnicy odbyły się konsultacje, podczas których trenerzy obejrzeli kilkudziesięciu zawodników. Wtedy, oprócz kapitana Nysy, powołane otrzymał Kamil Dymek.

Finałowy turniej UEFA Regions’ Cup, czyli mistrzostw Europy amatorów, odbędzie się w Bawarii w Niemczech w dniach 18 – 26 czerwca 2019 roku. Ośmiu finalistów zostanie rozlosowanych do dwóch grup. Mecze fazy grupowej dobędą się w dniach 18, 20 i 23 czerwca. Zwycięzcy dwóch grup awansują do finału, który odbędzie się 26 czerwca w Burghausen. Oprócz Burghausen, proponowane przez gospodarzy stadiony znajdują się w Hankofen, Neustadt, Landshut oraz w Kelheim.

Oprócz Dolnego Śląska, w finałach zagra Zachodnia Słowacja (Słowacja), Normandia (Francja), Stambuł (Turcja), Bawaria (Niemcy), Kastylia (Hiszpania), Hradec Kralove (Czechy) oraz Chayka – region południowy (Rosja).