Facebook

Siedem bramek z czwartoligowcem [foto]


Siedem bramek padło w kolejnym meczu sparingowym Nysy Kłodzko. Tym razem kłodzczanie sparowali z przedstawicielem czwartej ligi. W barwach MKS zagrało trzech nowych piłkarzy.

Poniżej relacja wraz ze zdjęciami.

Rywalem MKS była Unia Bardo. W pierwszej połowie padły trzy gole, a ta część gry zakończyła się prowadzeniem 2:1 podopiecznych Arkadiusza Albrechta. Dwa trafienia, po rajdach lewą stroną, zanotował Jakub Gręda.

W drugiej odsłonie zespół z Barda szybko odrobił straty i to z nawiązką. Po godzinie gry był remis 3:3, a to po trafieniu samobójczym. Ostatnie słowo należało do Unii, która ostatecznie wygrała sparing 4:3. Kłodzczanie także mogli pokusić się o czwartego gola, a przed dogodną szansą i to dwukrotnie, stawał Kamil Kowalski. 

Kształtuje się kadra Nysy, która w przyszłym sezonie będzie mocno przemeblowana w porównaniu do ostatnich sezonów. Do zespołu dołączył Daniel Grzegorzewski, który kilka dobrych sezonów temu wyjechał za granicę. „Dynia" to środkowy pomocnik, który będzie musiał wypełnić lukę po Adamie Bońkowskim. Dotychczasowy kapitan został wypożyczony do Bielawianki Bielawa.

Do gry powrócił Krzysztof Konowalczyk, a ponadto z zespołem gra trzech nowych piłkarzy, w tym dwóch narodowości brazylijskiej. Jeden z nich to obrońca, a pozostali to bramkarze. Z innych graczy, w sparingu z Unią zabrakło Łukasza Tracza, który we wcześniejszych meczach kontrolnych kilkukrotnie wpisywał się na listę strzelców.    

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ