Facebook

Wieści z pierwszej drużyny


Mecz z Orłem był ostatnim meczem kontrolnym w ramach przygotowań Nysy do sezonu 2019/2020. Jak przedstawia się sytuacja kadrowa zespołu przed startem rozgrywek?

W ten weekend kłodzczanie odpoczywali przed ruszającymi w czwartek (15.08.) rozgrywkami  w lidze okręgowej. Do nowego sezonu drużyna przystąpi w mocno zmienionym zestawieniu pod przewodnictwem doświadczonego szkoleniowca, Arkadiusza Albrechta.

Pod jego wodzą zespół rozegrał cztery mecze kontrolne. Dwukrotnie zagrał z zespołami występującymi w A-klasie oraz dwoma przedstawicielami czwartej ligi. Na początek zwyciężył 6:0 z Iskrą Jaszkowa Dolna, a później 9:1 z ząbkowicką Polonią. Następnie uległ 3:4 Unii Bardo, a w ostatnim meczu towarzyskim pokonał 2:1 ząbkowickiego Orła. W czwartek (15.08.) inaugurująca sezonu. MKS w pierwszej kolejce zagra w Nowicach z tamtejszym Venusem. Pierwszy gwizdek o godz. 14.00. 

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to do Bielawianki Bielawa wypożyczony został dotychczasowy kapitan zespołu, Adam Bońkowski. Do innej drużyny, występującej w tej samej klasie rozgrywkowej, powędrował Michał Wojtal (transfer definitywny) oraz Kamil Dymek (półroczne wypożyczenie). Obydwaj zagrają w Unii Bardo. Z kolei do A-klasowego Słowianina Wolibórz trafili Grzegorz Dereń i Kacper Fedorec, a roczne wypożyczenia skończyły się Mateuszowi Grudniowi (Polonia Bystrzyca Kł.) oraz Maksowi Fryczkowskiemu (Śląsk Wrocław).

Do gry powrócił Krzysztof Konowalczyk. Ponownie barw MKS będzie bronił Łukasz Tracz, który wywalczył z Nysą awans do czwartej ligi, a ostatnio występował w Orlętach Krosnowicach. Sporym wydarzeniem jest także powrót do zespołu środkowego pomocnika, Daniela Grzegorzewskiego. Ponadto do kadry zostali włączeni juniorzy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo ligi okręgowej. W meczach kontrolnych grali m.in. Jakub Gręda, Bartosz Bachmatiuk, Dawid Siekaniec czy Patryk Pasterniak.

Podczas okresu przygotowawczego, w kadrze MKS znalazło się sześciu nowych testowanych piłkarzy. O kolejnych ruchach transferowych będziemy informować.