Facebook

Seniorskie karty rozdane [foto]


Trzech nowych graczy, w tym jeden narodowości brazylijskiej, trzy powroty i mistrzowscy juniorzy. Znamy już kadrę jaką będzie dysponował trener Arkadiusz Albrecht w sezonie 2019/2020 w lidze okręgowej. 

Kłodzki zespół pozyskał dwóch piłkarzy ząbkowickiego Orła. Są to Szymon Brandl oraz obrońca Jakub Karykowski. Z zespołem trenuje Brazylijczyk Matheus Sousa. – To środkowy obrońcy. Wszystkie dokumenty uprawniającego piłkarza do gry w naszym klubie zostały złożone, teraz czekamy na potwierdzenie przez związek – mówi prezes Tomasz Sutkowski.  

Ponadto do gry powrócił Krzysztof Konowalczyk, który jednocześnie będzie pełnił rolę asystenta pierwszego trenera. Ponownie w barwach MKS zagra Łukasz Tracz (ostatnio Orlęta Krosnowice) oraz Jarosław Dędys (Kryształ Stronie Śląskie). W środkowej formacji zobaczymy Daniela Grzegorzewkiego, który kilka dobrych sezonów temu wyjechał za granicę. „Dynia" to środkowy pomocnik, który będzie musiał wypełnić lukę po Adamie Bońkowskim. Dotychczasowy kapitan został wypożyczony do Bielawianki Bielawa.

Do innej czwartoligowej drużyny powędrował Michał Wojtal (transfer definitywny) oraz Kamil Dymek (półroczne wypożyczenie). Obydwaj zagrają w Unii Bardo. Z kolei do A-klasowego Słowianina Wolibórz trafili Grzegorz Dereń i Kacper Fedorec, a roczne wypożyczenia skończyły się Mateuszowi Grudniowi (Polonia Bystrzyca Kł.) oraz Maksowi Fryczkowskiemu (Śląsk Wrocław).

Treningów z kłodzką drużyną nie wznowili Alex Fatyanov oraz Jacek Cebulski, którzy leczą kontuzje. A w kadrze są również juniorzy, którzy w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo ligi okręgowej. 

Zobacz KADRĘ SENIORÓW W SEZONIE 2019/2020.