Koniec pucharowych zmagań [foto]

Kończymy rozgrywki Pucharu Polski na trzeciej rundzie. Przegrywamy 0:2, po golach w ostatnich pięciu minutach, ze KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia.

Poniżej  relacja i zdjęcia z meczu oraz wyniki 1/8 finału Pucharu Polski.

PUCHAR POLSKI: ZJEDNOCZENI ŚCINAWKA ŚREDNIA – NYSA KŁODZKO 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Konrad Liberda (85), 2:0 Bogusław Borkowski (89). Skład Nysy: Brandl – Wiącek, Łukaszczuk (Sasinowski), Walczak, Wawryniuk (Siekaniec), Bachmatiuk, Dędys, Cebulski, Adamczyk, Gręda, Pasternak (Kowalski).

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU.

Pojedynek w Ścinawce Średniej nie był tak ciekawy, emocjonujący i przede wszystkim obfitujący w gole jak ten w poprzedniej rundzie z Luks Czermna (4:4, wygrana w karnych 7:6). Jeśli chodzi o wyjściowy skład, to z podstawowej kadry zagrali tylko Łukasz Wiącek i Paweł Cebulski oraz Szymon Brandl. Zastąpił on między słupkami, chorego Jonatana Jantarskiego, który był jednym z bohaterem meczu w Czermnej. Skład uzupełnił Jarosław Dędys oraz juniorzy.

Co do samego spotkania, to z boiska wiało nudą. W pierwszej połowie doskonałej sytuacji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Paweł Cebulski. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Gdy wydawało się, że zwycięzcę będą musiały wyłonić rzuty karne, to gola w 85. minucie strzelili gospodarze. Kilka minut wcześniej to kłodzczanie powinni wygrywać 1:0. Zmierzającą do bramki futbolówkę po uderzeniu Kamila Kowalskiego, który pojawił się na placu gry chwilę wcześniej, wybił defensor Zjednoczonych.

- Nie zagraliśmy piłki jaką byśmy chcieli grać. W pierwszej połowie mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji. To zemściło się na nas pod koniec meczu, gdy rywale zdobyli gole po naszych indywidualnych błędach – podsumował zawody Paweł Walczak. Wynik na 2:0 tuż przed 90. minutą ustalił Bogusław Borkowski.

III RUNDA PUCHARU POLSKI OZPN WAŁBRZYCH - 11/09/2019, 17:00

Górnik Boguszów Gorce – MKS Szczawno Zdrój 0:2
Orzeł Lubawka – Polonia-Stal Świdnica 1:6
Unia Bogaczowice – Pogoń Pieszyce 0:4
Victoria Świebodzice – AKS Granit Strzegom przeł. 17.09.
Kłos Lutomia – Venus Nowice 0:1
LKS Marcinowice – Bielawianka Bielawa 0:11
Grom Witków – LKS Bystrzyca Górna 0:2
Karolina Jaworzyna Śląska – Granit Roztoka 1:4