Facebook

Zapowiedź: historyczny mecz hitem kolejki


To będzie mecz dwóch przewodzących w stawce drużyn. Do tego dla piłkarzy Nysy to jeden z najdalszych wyjazdów w lidze okręgowej. O punkty na wyjazdach powalczą prawie wszystkie drużyny młodzieżowe.

Dwóch niepokonanych 
Drugi mecz wyjazdowy z rzędu czeka podopiecznych Arkadiusza Albrechta.  W szóstej serii gier wałbrzyskiej ligi okręgowej Nysa zagra w Roztoce z tamtejszym Granitem. Spotkają się dwa zespoły, które w pięciu kolejkach nie przegrały, gromadząc na swoim koncie po 13 oczek. Granit w miniony weekend wygrał 3:2 w Żarowie, chociaż do 40. minuty przegrywał 0:2.

Ekstraklasowiec przeciwko Nysie
Obydwie ekipy po raz pierwszy ze sobą zagrają o punkty. Rywale trzeci sezon z rzędu rywalizują w lidze okręgowej i jak na te rozgrywki dysponują silną i wyrównaną kadrą. Latem do drużyny dołączył choćby Marcin Kokoszka. To doświadczony zawodnik, który występował na boiskach ekstraklasy (Odra Wodzisław Śląski) czy później pierwszej ligi (Olimpia Grudziądz). Ponadto Granit ma w swoich szeregach m.in. Marcina Bałuta, czy bramkostrzelnego Damiana Danaja.

Kłodzczanie dość nieszczęśliwie zanotowali pierwszą stratę punktów w ostatniej kolejce, remisując 3:3 w Kudowie-Zdroju. Jak MKS wypadnie w szóstej kolejce? Spotkanie z Granitem rozegrane zostanie w sobotę (14.09.) o godz. 16.00 na boisku w Roztoce.

Bliska podróż
Drugi mecz w tym sezonie czeka juniorów starszych, którzy w ramach rozgrywek ligi okręgowej zagrają na wyjeździe z KS Polanicą-Zdrój. Tydzień temu MKS uległ 1:3 ząbkowickiemu Orłowi.  Z kolei rywale mają już dwa rozegrane mecze, w których musieli uznać wyższość Piasta Nowa Ruda (2:7) i Włókniarza Kudowa Zdrój (1:5). 

Po Victorię
Jeśli chodzi o nasze pozostałe drużyny młodzieżowe, to zespół trampkarzy czeka wyjazd do Świebodzic. Tam w sobotę (14.09) o godz. 14.00 zagrają z miejscową Victorią. Z kolei pierwszy zespół młodzików uda się do Dobrocina, gdzie powalczy o  wygraną z tamtejszym LKS. To spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sobotę. Z kolei druga drużyna młodzików dzień później (15.09.) o godz. 10.00 zagra w Kamieńcu Ząbkowickim ze szkółką piłkarską AP Goal.

Pojawi się Tęcza
Jako pierwsi tradycyjnie sportową rywalizację weekendową rozpocznie orlicy Nysy, którzy w ramach swoich rozgrywek  zagrają z Tęczą Ścinawka Dolna. I jako jedyni będą mieli atut własnego boiska. Pojedynek rozegrany zostanie o godz. 17.00 w piątek (13.09.) na kłodzkim stadionie.