Facebook

Zapowiedź: Nysa wraca na swoje śmieci


Po dwóch wyjazdowych meczach Nysa wraca na swoje boisko. Jej rywalem będzie wicemistrz tych rozgrywek poprzedniego sezonu. Na kłodzkim stadionie odbędą się również dwa mecze z udziałem zespołów młodzieżowych.

Srebrni medaliści

Do Kłodzka w ramach 7. kolejki przyjedzie Victoria Tuszyn. Zespół ten to wicemistrz wałbrzyskiej ligi okręgowej sezonu 2018/2019. Jednak mimo wywalczenia promocji do czwartej ligi, klub zrezygnował z awansu. W lecie z drużyny odszedł jeden z ojców tego sukcesu, bramkarz Marcin Jaskółowski.

Był walkower

Te rozgrywki Victoria nie zaczęła najlepiej i przed tym spotkaniem zespół z Tuszyna zajmuje ostatnie miejsce, mając w swoim dorobku trzy oczka. Na inauguracyjne spotkanie drużyna Jarosława Kretkowskiego nie pojechała i mecz z Karoliną Jaworzyna Śląska zakończył się walkowerem 0:3 na korzyść rywala. W kolejnych pięciu spotkaniach udało się pokonać Spartę Ziębicę, wygrywając 2:0 na jej boisku.

Bez lekceważenia

Jednak Nysa nie może lekceważyć rywala, zwłaszcza, że kłodzkim piłkarzom zawsze ciężko grało się przeciwko Victorii. W sezonie 2016/2017, gdy MKS świętował awans do czwartej ligi, w Kłodzku padł wynik 2:1 dla gospodarzy. W rewanżu lepsza była Victoria, która wygrała 4:2.

Juniorskie derby

W niedzielę o punkty rywalizować będą juniorzy starsi. Ich rywalem Piast Nowa Ruda, który po trzech spotkaniach jako jedyna ekipa w stawce ma na swoim koncie komplet punktów.  Podopieczni Artura Oczkosia w środku tygodnia rozegrali zaległe spotkanie z LKS Bystrzyca Górna, ulęgając na wyjeździe 1:2. Pojedynek z noworudzkim zespołem rozegrany zostanie w niedziele (22.09.) o godz. 14.00 na kłodzkim stadionie.

Dwie pauzy

Wcześniej, bo o godz. 11.00 na kłodzkim stadionie zameldują się trampkarze. Ich rywalem będzie Lechia Dzierżoniów. Z kolei zespołu młodzików w ten weekend czeka przymusowa pauza. W piątek (20.09.) swój mecz rozegra zespół Pawła Wiśniewskiego w ramach ligi orlika. Jej rywalem w meczu wyjazdowym będzie Hejszowina Radków. Początek spotkania o godz., 17.00.