Facebook

Nowy sezon w datach


Wiemy już, kiedy ruszy sezon w poszczególnych rozgrywkach. Najszybciej wystartuje Nysa w ramach czwartoligowych zmagań. Nieco później rozgrywki zainaugurują zespoły w ramach ligi okręgowej, A-klasy oraz B-klasy.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowy terminarz rozgrywek w sezonie 2020/21. Poznaliśmy daty i godziny poszczególnych kolejek.

Pierwsza kolejka w czwartej lidze, gdzie zagra pierwszy zespół Nysy, wystartuje 1 sierpnia. Terminarz został stworzony z założeniem, że we wszystkich tych ligach będzie po 19 zespołów. Do 15 czerwca kluby mają prawo bez żadnych konsekwencji zgłosić się do ligi niższej. Zakończenie jesieni nastąpi 21 listopada, a runda wiosenna ma wystartować 6 marca 2021 roku.

Tydzień później wystartuje wałbrzyska liga okręgowa, a w połowie sierpnia (15.08.) zaplanowano start w A-klasach. Zakończenie rundy zaplanowano 11-12 listopada, a mecze wiosenne zaczną się pod koniec marca przyszłego roku. Najpóźniej na boiskach zameldują się b-klasowe zespoły i będzie to zależne od ilości drużyn w danej grupie. Kłodzka grupa (IV) oraz ząbkowicka (III) w zakończonym sezonie liczyła po 12 ekip, więc w tej sytuacji inauguracja nastąpi piątego września, a zakończy się w drugi weekend listopada (8.11.).

W przypadku szesnastu ekip w grupie zmagania te rozpoczną się tydzień wcześniej (26.08.), a ligi liczące po 16. drużyn 15 sierpnia.

Jeśli chodzi o rozgrywki Pucharu Polski, to rozpocznie się on 5 sierpnia. Okręgowe finały planowane są 21 kwietnia, a finał wojewódzki dokładnie za rok 26 maja.