Facebook

W końcu zagrali mecz [foto]


Pierwsze spotkanie w tym roku rozegrali piłkarze Nysy. Drużyna Arkadiusza Albrechta ma za sobą pierwszy sprawdzian w ramach przygotowań do czwartoligowych rozgrywek. Goli i przede wszystkim nowych piłkarzy w ekipie MKS nie brakowało. 

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz galeria zdjęć.

Dokładnie siedem miesięcy temu ostatni mecz ligowy rozegrali piłkarze Nysy. W dniu 17 listopada 2019 roku kłodzczanie zakończyli rundę jesienną w lidze okręgowej, pokonując 1:0 Karolinę Jaworzyna Śląska. -  Wrócić na boisko chciał na pewno każdy z nas. Pierwszy sparing i do tego  dużo nowych twarzy – mówił Kamil Kowalski. Stęsknieni za futbolem byli również kibice, którzy również licznie pojawili się kłodzkim stadionie.

MKS przygotowuje się do startu w rozgrywkach czwartej ligi. W pierwszym meczu, rozpoczynającym serię gier kontrolnych, kłodzczanie zmierzyli się z Kryształem Stronie Śląskie. W barwach Nysy wystąpiło łącznie 26. piłkarzy. W pierwszej odsłonie szansę pokazania się dostało większość testowanych piłkarzy, w tym trzech Brazylijczyków. Po zmianie stron, po murawie biegało więcej miejscowych zawodników, ale szansę zaprezentowania się dostali kolejny gracze.

- Trener nie przywiązywał wagi do wyniku. Zagraliśmy dwie połowy, praktycznie dwoma jedenastkami, co powodowało niezrozumienie na boisku. Czeka nas bardzo dużo pracy, aby rywalizować na dobrym poziomie w czwartej lidze – podsumował kapitan MKS.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść Nysy. Po pierwszej połowie zespół z Kłodzka wygrywał 2:0. Rezultat mógł być wyższy, ale gospodarze wykorzystali tylko jeden z dwóch rzutów karnych. Z jedenastu metrów nie pomylił się Tomasz Pierzchalski. Pozostałe trafienia zanotowali piłkarze testowani.

- Z samej gry nie można być zadowolonym, na razie testujemy, sprawdzamy zawodników, szukamy wzmocnień. Chciałbym zbudować kadrę, która w rozgrywkach powalczy o górną część tabeli – powiedział z kolei trener Arkadiusz Albrecht.   

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.