Facebook

Powtórka ze sparingu [foto]


Towarzyskie zwycięstwo, trzy zdobyte gole i kolejni testowani gracze. Podopieczni Arkadiusza Albrechta mają za sobą drugi sparing. 

Rywalem Nysy także była drużyna ze Stronia Śląskiego. W pierwszym meczu, rozgrywanym na kłodzkim stadionie, padł wynik 3:0 dla MKS. Teraz sparing rozegrany zostanie na boisku w Stroniu Śląskim.  

- Mecze w środę rządzą się swoimi prawami. Często brakuje podstawowych graczy ze względu na obowiązki służbowe. Niemniej jednak w naszej grze w dalszym ciągu brakuje jakości potrzebnej do rywalizacji w 4 lidze – mówił Łukasz Tracz.

Trener Arkadiusz Albrecht nie miał tak licznej kadry jak w pierwszym meczu, ale i tak zobaczyliśmy praktycznie dwie różne jedenastki w dwóch połowach meczu. Szkoleniowiec Nysy testował nowych zawodników, sprawdzał kłodzkich piłkarzy na rożnych pozycjach.

- Mamy nadzieję, że do lipca nasza kadra się wykrystalizuje i będziemy mieć miesiąc, aby nad tą jakością pracować – dodaje.

Jeśli chodzi o sam przebieg meczu, to pierwsi do siatki trafili gospodarze. Wyrównał przed przerwą Jakub Gręda. Druga część sparingu to już przewaga Nysy, która udokumentowała to zdobyciem dwóch goli. Na listę strzelców wpisał się Dawid Ciupider oraz Łukasz Tracz. 

- Cieszy natomiast, że młodzi zawodnicy prezentują się coraz lepiej i zyskują większą pewność siebie w grach sparingowych. Na pewno każdy taki mecz to dla nich bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – zapowiada trzeci strzelec gola. 

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.