Towarzyskie strzelanie [foto]

Praktycznie dwie różne jedenastki zobaczyliśmy w sobotnim sparingu Nysy. Podopieczni Arkadiusza Albrechta rozbili finalistę Pucharu Polski okręgu wałbrzyskiego.

Poniżej relacja oraz galeria zdjęć.

Do rozpoczęcia czwartoligowych rozgrywek coraz bliżej. Tym razem kłodzczanie sprawdzali się na tle Śnieżnika Domaszków, wbijając przeciwnikowi dziesięć bramek. W pierwszych 45. minutach wystąpili czołowi zawodnicy MKS, wygrywając tę część spotkania 6:0.

Po zmianie stron szansę dostali kolejni testowani gracze oraz młodzieżowcy Nysy. – Zespół ma spory potencjał i po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego, zarówno gra jak i dyspozycja poszczególnych graczy będzie jeszcze lepsza – mówi Jakub Gręda, który zagrał całą drugą połową na nowej dla siebie pozycji. – Muszę nauczyć się tej pozycji na boisku, bo wcześniej nigdy nie występowałem na boku obrony – dodaje.

W drugiej połowie padło pięć goli, a sparing zakończył się wygraną Nysy 10:1. Honorowe trafienie dla rywali uzyskał niespełna siedemnastoletni Paweł Fąfara.